אחים דוניץ רכשו מגינדי שני פרויקטים של התחדשות עירונית

הדיירים עברו ידיים: חברת אחים דוניץ השלימה רכישת חברה בת של גינדי השקעות עם זכויות בנייה בגבעתיים וברמת השרון לצד זכויות בחניון בתל אביב תמורת 65 מיליון שקל • זכויות הבניה כוללות כ-1000 יח”ד עם תב”ע מאושרת

פרויקט התחדשות עירונית של אחים דוניץ ברמת השרון | הדמיה: AA STUDIO

חברת אחים דוניץ דיווחה היום לבורסה על השלמת רכישת חברת הבת של גינדי השקעות עם זכויות לבניית של כ-1000 דירות במסגרת פרויקטים של פינוי בינוי ברמת השרון וגבעתיים. השלמת הרכישה בוצעה לאחר האישורים של דיירי השכונות. בנוסף, רכשה החברה זכויות בהיקף 25% בחברה המחזיקה בחניון גבעון בתל אביב. ההיקף הכולל של העסקה הינו 65 מיליון שקל.

הפרויקט בגבעתיים נמצא ברחוב ההסתדרות וצפוי לכלול כ-500 דירות, מתוכן תימסרנה כ-168 לדיירים הקיימים. החברה מתכננת לבנות 4 מגדלים בני כ-24 קומות. הפרויקט ברמת השרון נמצא ברחוב השח”ל בקרית הצעירים, הגובל בשכונת נוה מגן הוותיקה וצפוי לכלול כ-435 דירות, מתוכן תימסרנה כ-108 לדיירים הקיימים. החברה מתכננת לבנות 4 מגדלים בני כ-21 קומות ו-3 בניינים שני 10 קומות. לשני הפרויקטים תב”ע מאושרת.

250/200 סייד בר + קובייה

פרויקט התחדשות עירונית זה מצטרף לפרויקט בינוי-פינוי בראשון לציון של כ-1,400 יח”ד הנמצאות בבניה מתקדמת, ולפרויקט גדול של פינוי בינוי בתל אביב. בנוסף, לחברה פרויקט נוסף בגבעתיים ברחוב המרי המשקיף על תל אביב עם תב׳ע מאושרת. סך היקף הדירות של החברה בהתחדשות עירונית יעמוד על כ-3,000 דירות.

נסים אחיעזרא, מנכ”ל חברת אחים דוניץ, הסביר את הרציונל: “הבירוקרטיה של פרויקטים בהיקפים גדולים של פינוי בינוי אורכת שנים רבות, לעיתים אפילו עשור, כאשר הסכמות הדיירים ואישור התב”ע הם המהלכים שלוקחים הכי הרבה זמן. לכן, ההזדמנות שנקרתה בפנינו נדירה לרכישת פרויקטים עם הסכמות דיירים ותב”ע מאושרת, שקיצרה לנו באופן משמעותי את הזמן של הוצאתם לפועל”.

Inner article

אחיעזרא הוסיף כי “העיריות עושות הכל כדי שהתכניות העירוניות לא יעכבו את תכנון והקמת הפרויקטים הללו, ועושות מאמצים על מנת לפתור את בעיות התכנון והפיתוח של התשתיות הציבוריות באזורים אלו. אני מעריך שנוכל לקבל היתרי בניה לפרויקט ברמת השרון בתוך כשנה ולפרויקט בגבעתיים בתוך כשנה וחצי”.

אחים דוניץ היא חברה ציבורית הפעילה מזה כ-50 שנה ונסחרות בבורסה לני”ע של תל אביב. החברה היא מהחלוצות בתחום ההתחדשות העירונית והראשונה ליישם את הקונספט של בינוי פינוי שבו קודם בונים, מאכלסים את הבניין החדש ורק אז הורסים את הישן. לחברה פרויקטים נוספים בשלבים שונים בהיקף של למעלה מ-1500 דירות: כ-350 יח”ד בגני תקווה בשלבי סיום, כ-250 יח”ד ברחובות, וכ- 1000 יח”ד באשדוד.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה