אחרי איסוף מודיעין: המבקרים פשטו על העסקים בערב שבת

מבקרי מס הכנסה בירושלים הפתיעו את בעלי העסקים עם ביקורת ביום שישי | ברבים מהעסקים נמצאו אי סדרים | המבצע התבסס על איסוף מודיעין מקדים והתמקד במספר קטן יחסית של עסקים, שכבר קיבלו אזהרות בשנה האחרונה והתקבל אודותם מידע מוקדם בחשד להעלמת הכנסות

מבקרי מס הכנסה בעסק | צילום ארכיון: באדיבות המצלם

במהלך מבצע ביקורות ניהול ספרים שערך מס הכנסה בירושלים ביום שישי האחרון נבדקו 21 עסקים מענפי המסחר, השירותים והמזון ונתגלה כי ב-15 מהם לא נרשמו הכנסות כחוק. המבצע התבסס על איסוף מודיעין מקדים והתמקד במספר קטן יחסית של עסקים, שכבר קיבלו אזהרות בשנה האחרונה ושלגביהם התקבל מידע מוקדם בחשד להעלמת הכנסות. השיעור הגבוה יחסית של ההפרות נובע ככל הנראה גם מכך שמאז פרוץ מגפת הקורונה לא נערכו ביקורות בימי שישי בבוקר, וייתכן שבעלי עסקים רבים סברו כי פקידי מס הכנסה לא פעילים בימים אלה וחשו "בטוחים" יותר להעלים הכנסות. 

Inner article

המבצע, כאמור, היה ממוקד ומבוסס על מודיעין מקדים ובמהלכו אף הגיעו המבקרים לעסקים שפעלו מבתים פרטיים. כך למשל, נערכה ביקורת אצל קוסמטיקאית שעובדת מביתה ולא הוציאה קבלות ללקוחותיה. בתגובה אמרה הקוסמטיקאית כי היא טרם הדפיסה פנקס קבלות וטענה כי היא רק "עושה מידי פעם ציפורניים לקרובים וחברות, אבל בחינם". כמו כן, נערכה ביקורת במספרה, שם נמצאו מספר מקרים שבהם נרשמה קבלת התשלום בספר ההזמנות, אך העסקה לא הופיעה בספרי העסק. הספר אמר בתגובה למבקרים כי "הכל רשום, הרואה חשבון ימציא לכם". בביקורת שנערכה בעסק למכירת פרחים נמצא שתקבול שהתקבל בביט לא נרשם. בעל העסק אמר בתגובה כי "פספסתי את זה".

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "אחרי איסוף מודיעין: המבקרים פשטו על העסקים בערב שבת"

  1. יום שישי השחור!!!

כתיבת תגובה