אחרי הקריאות לחרם: קמפיין מחאה נגד יבואניות הענק

המחאה תתפוס? יו”ר ההסתדרות קורא להחרים את חברות הענק שסטוביץ’, דיפולמט וקימברלי | קרא לחרם צרכנים: “חברות הענק מנסות לעשוק את אזרחי המדינה ולהעלות מחירים. שסטוביץ’, דיפלומט, קימברלי, נגמרה החגיגה. כל חברה שתנצל את המצב ותעלה מחירים לא פרופורציונלית, נלך לה על הראש” | 40 מיליון שקל הוקצו לטיפול ביוקר המחיה ובין היתר ייועדו לקמפיין חדש תחת הכותרת: “קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה”

טונה | צילום: wideonet, שאטרסטוק

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד קרא היום (ג’) לחרם צרכנים על חברות הענק שסטוביץ’, דיפלומט וקימברלי. זאת, בעקבות עליית המחירים ויוקר המחיה. כמו כן, יו”ר ההסתדרות הודיע כי הנחה להקצות 40 מיליון שקל למלחמה ביוקר המחיה, וציין כי בימים הקרובים תעלה ההסתדרות בקמפיין בנוגע ליוקר המחיה. “קונים חכם, ונלחמים בעושק המחיה” יהיה הסלוגן שילווה את קמפיין החוצות. “כלו כל הקיצין. אי אפשר להמשיך להתנהל כשהכול עולה כלפי מעלה”, אמר.

“יש ניסיון ציני לנצל את הכאוס הפוליטי, וחברות הענק מנסות לעשוק את אזרחי המדינה ולהעלות מחירים. אני מניע היום מהלך שהתלבטתי עליו רבות. אנחנו, אזרחי מדינת ישראל והעובדים, לא שבויים של אף אחד. אמרתי שאם החזירות תימשך, לא נהסס לפעול. חברה שתתחזר על האזרחים תצטרך להתמודד עם ההשלכות של המהלכים שלה על ידי חרם צרכנים שנפעיל עליה החל מהיום”. כך אמר בר-דוד בהצהרה בנוגע לגל ההתייקרויות ולעליית המחירים במשק בישראל.

עוד אמר בר-דוד: “שסטוביץ’, דיפלומט, קימברלי, נגמרה החגיגה. אלה שלוש החברות הראשונות. כל חברה שתנצל את המצב ותעלה מחירים לא פרופורציונלית, אנחנו נלך לה על הראש. אני קורא לאזרחי מדינת ישראל להפסיק לקנות את המוצרים של החברות הללו. יש תחליפים לכל דבר. אני מצפה שנהיה צרכנים נבונים, ונקנה את התחליפים. עלינו לקנות חכם ולהפסיק את יוקר המחיה. אני קורא לוועדים לא לקנות את המוצרים של החברות הללו בחבילות לחג. בואו נחזק את התעשייה הישראלית”.

ארנון בר דוד מכריז על החרם והקמפיין בישיבת הנהגת ההסתדרות | צילום: דוברות ההסתדרות

יו”ר ההסתדרות התייחס גם למאמצים לייצר שיח עם הדרג הפוליטי. “נפגשתי עם ראש הממשלה יאיר לפיד, ואני מטיל גם עליו את האחריות לפתרון המצב. אמרתי לו שבמשמרת שלנו נפל התהליך הזה, ואני מצפה ממנו להוזיל את יוקר המחיה. לשמחתי, זה נפל על אזניים קשובות”.

לדברי בר-דוד, על הממשלה לדאוג להוריד המחירים גם בדיור, בחשמל, בחינוך ועוד. “אם לא אקבל תשובות מהמשלה, אני מתקרב להחלטה לצאת לרחובות ולסגור את המדינה על הרקע של יוקר המחיה. אני רוצה פתרונות לעובדים, אני רוצה תוספות לעובדים כפיצוי על יוקר המחיה. גם כך שכר המינימום נתקע לנו”.

עוד ציין: “אמרתי בוועידת ההסתדרות: לא אתן שתהיה מדינה עשירה עם עודפי גביה ואזרחים כורעים תחת הנטל. בסוף צריך לעשות מעשים ואף אחד לא עושה מעשים. אני מכתת את רגליי לירושלים כדי לחפש פתרונות, אני איש של פתרונות, אני רוצה להביא כספים כדי לתת לאנשים. ואני נתקל בקירות”.

ההצהרה התקיימה במסגרת ישיבה מיוחדת של הנהגת ההסתדרות שעסקה במאבק ביוקר המחיה בישראל.

 

לפני מספר ימים הכריז המגיש גיא לרר שכבר ביצע בעבר את מחאת הפסטה ועצר את עליית המחירים לפני מספר חודשים, ל’מרד הטונה’, לאחר שהציג את הטונה המתחרה לזו שמביאה ‘דיפלומט’ (סטארקיסט) בהפרשים של עשרות אחוזים כלפי מטה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה