אחרי חלוקת 95% מתווי המזון לזכאים: החלה פעימה ב’

פרויקט חלוקת כרטיסי המזון: שר הפנים אריה דרעי חתם על הארכת המועד להגשת הבקשות הידניות לזכאות עד ל-16.5.21 • עד כה, כ-95% ממשקי הבית הזכאים שנתוניהם תקינים כבר קיבלו את הכרטיסים במסגרת פעימה א’ ופעימה ב’ כבר יצאה לדרך

דרעי בלשכתו | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משרד הפנים, בשיתוף הרשויות המקומיות, ממשיך להוביל את תכנית הסיוע לאוכלוסיות המוחלשות באמצעות חלוקת כרטיסים נטענים לרכישת מזון ומוצרים חיוניים. מתוך כ- 290 אלף משקי הבית הזכאים לכרטיסים בפעימה א’, המהווים למעלה ממיליון נפשות ב-254 רשויות מקומיות, נמסרו הכרטיסים לכ-230,000 משקי בית. כ-165,000 כרטיסים חולקו באזור של אשל ירושלים וכ-125,000 חולקו באזור של פתחון לב. מתוך משקי הבית שכבר קיבלו את הכרטיסים, כ-95% שפעלו את הכרטיס בסכום כולל של כ-150 מלש”ח (בפעימה א’ בלבד) ועד היום מימשו ורכשו הזכאים מזון ומוצרים חיוניים בסכום של כ-100 מלש”ח. כאמור, פעימה ב’ החלה אמש ובמשרד הפנים מעריכים כי פעימה ג’ תוכל לצאת לדרך החל מאמצע חודש מאי.

כך למשל, באשדוד נמסרו כ-96% מתוך 12,441 הכרטיסים המיועדים למשקי הבית הזכאים בעיר ומהם שופעלו כ-92%. בתל אביב נמסרו 5,322 כרטיסים מתוך 7,070 כרטיסים שמיועדים ל-6,762 משקי בית שהצליחו ליצור עמם קשר. בבאר שבע נמסרו הכרטיסים ל- 88% מתוך משקי הבית הזכאים ולמעלה מ-96% מהכרטיסים כבר שופעלו. בירושלים נמסרו כ-75% מתוך 47,845 כרטיסי המזון המיועדים לזכאים ומהם שופעלו כ-91% מהכרטיסים. בחיפה נמסרו 8,175 כרטיסים מתוך 11,366 משקי בית שנמצאו תקינים ומהם שופעלו כ-84% וכ-48% מהם מומשו בפועל.

בין הרשויות שבהן נמסרו למעלה מ-90% מכרטיסי המזון לזכאים בפעימה א’, ניתן למצוא את בית שמש, בית”ר עלית, אבו גוש, כסייפה, גבעת זאב, גדרה, כפר קאסם, לקיה, מודיעין עלית, מעלה אדומים, נתיבות, ערד, ערערה בנגב, ראשל”צ, רמלה, שגב שלום, תל שבע, אבו סנאן, אום אל פחם, אור יהודה ועוד. יודגש כי הפערים בין מספר הזכאים לנתוני המסירה בפועל נובע משלל סיבות ובהן היעדר פרטי התקשרות, כתובות לא נכונות שנמסרו על ידי הרשות המקומית, זכאים שנפטרו ועוד.

כזכור, באמות המידה שעליהן חתם שר הפנים, נקבע כי הסיוע יוקצה למקבלי הנחה בארנונה לפי מבחן הכנסה בשיעור של מעל 70% ולאזרחים ותיקים המקבלים גמלת הבטחת הכנסה, בכפוף לנתונים הקיימים במחלקות הגביה ברשויות המקומיות. כל אלה, זכאים לכרטיסי המזון ללא צורך בהגשת בקשה והם יגיעו לבתיהם באמצעות שליח.

Inner article

בנוסף, כל מי שאינו רשום במחלקות הגביה של הרשויות אך היה עומד בתנאים אלה אילו היה מחזיק בנכס לעניין תשלום ארנונה, רשאי להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן ע”י הרשויות ובפיקוח משרד הפנים. מי שיימצא זכאי בכפוף למבחן ההכנסה שנקבע, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במקרה שיאחר את מועד חלוקתם ובלבד שבקשתו תוגש לא יאוחר מיום 16/05/21.

לכן במשרד הפנים קוראים לתושבים להזדרז ולהגיש את הבקשות. עוד הוסיפו כי על הזכאים לוודא, בטרם שימוש בכרטיס, שאכן כרטיסם שופעל והדגישו כי מדובר בכרטיסים נטענים שעם גמר השימוש בהם, ובהינתן זכאות, יוטענו בסכום נוסף לרכישת מזון. לכן קיימת חשיבות לשמירה על הכרטיס לטובת שימוש בפעימות הבאות. במשרד הפנים הדגישו גם, כי הם מודעים לבעיית העומס על מוקדי הטלפונים של העמותות ופנו אליהן בדרישה להוסיף כוח אדם בהתאם לצורך.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה