אחרי 'טרה' ו'תנובה': מי הבאה בתור להעלאת מחירים?

'טרה' הצטרפה להודעת 'תנובה' על העלאת מחירים בשיעור של עד 3.4% במספר רב של מוצרים, אך כרגע, לפי הצהרה של גורם ב'שטראוס', היא לא צפויה להצטרף למהלך. במקביל, שורה של מוצרים עומדים להתייקר או שמחירם כבר עודכן: טונה, בשר קפוא, תה, מלח, אורז ונייר הטואלט 

נגעו גם בכוס התה. תה ויסוצקי. אילוסטרציה | צילום: verbaska, שאטרסטוק

רגע לפני תום ההוצאות האדירות של החופש ושני רגעים לקראת החגים גם 'טרה' מצטרפת לחגיגת העלאת המחירים של 'תנובה'. שתי החברות לא העלו מחירים מאז מחאת הקוטג', לפני שבע שנים – אך יומיים לאחר שהמחלבה הגדולה בישראל הודיעה על מחירון חדש, גם למחלבה השנייה בגודלה מותר להתפרע.

אתמול (ד) הודיעה 'טרה' על מחירון חדש לקמעונאים שבהם עודכנו מחירי מוצרי החברה שאינם בפיקוח בשיעור של עד 3.4%. עם זאת יש מוצרים שיתייקרו רק ב-1.5%, כמו גבינת קרם שמנת, ויוגורט פרי (מולר) שיתייקר ב-2.2% ומעדני החברה יתייקרו ב-2.4%. אך מוצר הדגל של החברה, גבינת הצהובה 'נעם' וחברותיה למדף, יתייקרו בשיעור של 3.4%. עם זאת, למרות שהמחירון מתעדכן לקמעונאים חלקם טענו כי לא קיבלו עדיין הודעה על כך.

apps-box

האם גם 'שטראוס' תצטרף לחגיגת עדכון המחירים כלפי מעלה, בעוד וועדת המחירים של המוצרים המפוקחים אמרה את דברה אך טרם זכתה לאישור של כחלון ואין כל פיצוי למחלבות ממוצריהן האחרים? בראיון ל'גלובס' אמר גורם בכיר בחברה כי כרגע, 'שטראוס' אינה מתכוונת לעדכן את המחירים כלפי מעלה, וכי מרבית הייצור שלה אינו תלוי במוצרים המפוקחים. כ-80% מהתוצרת של 'שטראוס' הינו מוצרי פרימיום שאינם מפוקחים, כך שלא צפוי שהחברה תעלה את המחירים בקרוב.

"עדכון המחיר מתבצע עקב עלייה של למעלה מ-10% במחיר החלב הגולמי מינואר 2017 ועד היום, שמהווה חלק מהותי בעלויות הייצור של מוצרי החלב", נמסר מ'טרה', שכזכור, הגישה לפני שנה וחצי עתירה לבג"ץ בבקשה להקפיא את מחיר החלב הגולמי. העתירה לא נענתה.

ברשתות השיווק הודיעו כי לא ימהרו לאשר את העלאות המחירים. 'רמי לוי' אמר שישקול אם לאשר את ההעלאה – רק לאחר החגים – אם בכלל יחליט לאשרה. בשופרסל נותרו המחירים על כנם, וברשתות 'יש חסד' ו'אושר עד' טרם עודכנו המחירים על המדפים, נכון לאתמול (ד).

במקביל, צפויות עליות שערים נוספות במחירי הבשר הקפוא המיובא מחו"ל, וחברת 'מלח הארץ' הודיעה על ייקור המלח, 'ויסוצקי' עדכנה כלפי מעלה את מחיר התה, מחירי האורז והטונה אף הם צברו תאוצה – ובקיצור: רוצו להצטייד, אם עוד לא מילאתם את המזווים.

 

 

side
inner

תגובה אחת ל: "אחרי 'טרה' ו'תנובה': מי הבאה בתור להעלאת מחירים?"

  1. המחירים של שטראוס יותר יקרים תמיד אז למה שיעלו מחיר?
    מישהו ראה פעם חלב יטבתה ב5.1 שקל?
    הם בחיים לא עושים מבצעים והם יותר יקרים. כנראה מחאת המילקי צריכה לחזור שוב

כתיבת תגובה