אחרי מבצע עלות השחר: 26 מיליון שקלים יוקצו למרכזי חוסן

ביום ראשון הקרוב הממשלה צפויה לאשר בישיבתה החלטת ממשלה לגיבוש תכנית לאומית לחיזוק החוסן האזרחי | התקציב למרכזים, בסך מצטבר של כ-26 מיליון שקלים, יועבר ממשרדי הממשלה השונים – וירוכז תחת משרד הבריאות | כמו כן, תיבחן האפשרות להכניס את תקציב כלל מרכזי החוסן לבסיס התקציב של משרד הבריאות | אך האם זהו הסכום שדרוש לחיזוק החוסן הלאומי? מסתבר שזהו רק קצה הקרחון

מרכז חוסן באשקלון | צילום: דוח מבקר המדינה
רגע אחרי המבצע ברצצועת עזה ושיתוקם המוחלט של תושבי הדרום למשך מספר ימים – הכוללת חרדה, פגיעה כלכלית ועוד – ראש הממשלה יאיר לפיד ושר האוצר אביגדור ליברמן, יביאו לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב החלטת ממשלה לגיבוש תכנית לאומית לחיזוק החוסן האזרחי, שתייצב את פעילות מרכזי החוסן ותייצר ודאות וקביעות בפעילות. פעילות מרכזי החוסן הוכחה כמשמעותית עבור האזרחים ויש לה חשיבות רבה לשגשוג ולפריחה של עוטף עזה והדרום, ולכן הוחלט כי יש צורך לקבע זאת.

Inner 620/130

 

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר היום, כי "כפי שהבטחנו בזמן המבצע לתושבי הדרום – הממשלה הזאת לא תיעלם לתושבי עוטף עזה עם סיום הלחימה, אנחנו אתכם גם ביום שאחרי". לדבריו, "ההחלטה הזאת מבטאת את החשיבות שאנו, כממשלה, רואים בחיזוק העורף – ולא רק בעתות משבר, ולראייה, השרים והמשרדים הרבים שהצטרפו להחלטה. אנו שמים בחזית את חיזוק החוסן האזרחי של מדינת ישראל, תוך שימת דגש על הבריאות הנפשית של נפגעות ונפגעי החרדה כתוצאה מימי הלחימה".

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר, כי "היציבות הכלכלית, הבריאותית והביטחונית של תושבי העוטף היא משימה לאומית ואנחנו פועלים כדי להעניק סיוע לתושבי העוטף והאזור. אנחנו מצליחים ליישם מדיניות נכונה בעוטף עזה, מה שהביא את היישובים להיות בין היישובים הכי צומחים במדינת ישראל. לחוסן האזרחי של התושבים יש תרומה אדירה בהצלחת ושגשוג האזור בפרט ומדינת ישראל בכלל".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה