אחרי צו הבידוד – מהצהריים: סגר ‘קורונה’ בנתיבים האוויריים

המשך מאמצי ההתמודדות עם נגיף הקורונה לאחר שארגון הבריאות הבינלאומי הכריז על מצב חירום עולמי • שר הבריאות חתם על צו בידוד ל-14 יום למי ששהו בסין (אל דאגה: ליצמן מבטיח דמי חופשה ומחלה) • במקביל, שר הפנים דרעי הרחיב את החלטתו: גם מעברים אווירים ייסגרו לזרים ששהו בסין • כל הפרטים על הנגיף ופעולות המנע

יעקב ליצמן ואריה דרעי | צילום: אפי שריר, פלאש 90

נמשכת ההיערכות השוטפת למניעת התפשטות הקורונה. בשעה זו נערכה במשרד הבריאות ישיבת היערכות נוספת בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב יחד עם כל אנשי המקצוע במשרד בנושא ההתמודדות עם נגיף הקורונה.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בישיבה, כי הוא קורא לאלה שחזרו מסין בתקופה האחרונה להקפיד להישאר בבידוד בבית. “לכולנו יש אחריות על בריאות הציבור ועל כולם לוקחת חלק במאמץ למניעת התפשטות הנגיף, כדי להגן על בריאות הציבור”.

250/200 סייד בר + קובייה

כמו כן, החל מהשעה 12:00 בצהריים היום (א) נכנסות לתוקפן הנחיות שר הפנים דרעי לסגר אווירי מכיוון סין – בשל החשש מנגיף הקורונה. ההנחיות מחייבות את כלל חברות התעופה המפעילות קו לנתב”ג, כך נמסר מרשות שדות התעופה.

נציין כי נכון לאמש, מניין ההרוגים מנגיף הקורונה בסין עומד על 259, כאשר 46 בני אדם מתו רק במהלך היממה שבין שישי למוצ”ש.

במהלך השבת התגלה גם מקרה ראשון של הנגיף בספרד, לאחר שביום שישי התגלה הנגיף בבריטניה. לפני כן התגלו ברוסיה התגלו שני אנשים שנדבקו מהנגיף. במקביל נציין כי אזרחים סיניים שנחתו בנתב”ג בטיסת ‘איירפלוט’ שהגיעה ממוסקבה, גורשו מישראל בחזרה למוסקבה.

כזכור, ביום חמישי הכריז משרד הבריאות כי הוא מקיים דיונים נוספים וצפופים בנושא, וזאת לאחר שארגון הבריאות הבינלאומי הכריז על מצב חירום עולמי בעקבות התפרצות הנגיף הסיני, שהתפשטותו מהירה מאוד. לפי הארגון, הקצב הינו מהיר במיוחד ועומד על עד פי עשרה נדבקים בשבוע.

אמש, על פי הנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן, פרסם מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שתי הוראות חדשות שנועדו למנוע ככל הניתן את כניסת הנגיף לארץ.

ההוראה הראשונה נועדה לאפשר לרשות האוכלוסין לסרב את כניסתם של מי שאינם תושבי ישראל ושהו בסין ב-14 יום האחרונים וזאת בהמשך להפסקת הטיסות הישירות לסין וסגירת המעברים היבשתיים.

בנוסף פורסם צו המחייב את תושבי ישראל ששהו בסין ב-14 הימים האחרונים לשהות בבידוד ביתי עד חלוף 14 יום ממועד עזיבתם את סין.

כאמור, בהמשך להודעתו מיום שישי, החליט במוצאי שבת שר הפנים, אריה דרעי, בהמלצת שר הבריאות יעקב ליצמן, למנוע כניסה לישראל של אנשים ששהו בסין בשבועיים האחרונים ושאינם אזרחי או תושבי ישראל – גם במעברים האוויריים.

לפיכך, כניסתם תימנע דרך מעברי הגבול האוויריים, היבשתיים והימיים.

רשות האוכלוסין וההגירה תיתן דעתה למציאת פתרונות מתאימים למצבים מיוחדים.

שר הפנים דרעי הנחה במוצ”ש את מנכ”ל רשות האוכלוסין וההגירה, פרופ’ שלמה מור יוסף, לעמוד בקשר רציף עם מנכ”ל משרד הבריאות כדי למצוא פתרונות מתאימים בהתאם להמלצות המתעדכנות בנושא.

Inner article

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן אמר במוצאי שבת: “אנו ממשיכים לנקוט בצעדים מהותיים בנוגע למניעה ככל הניתן של כניסתו של נגיף הקורונה לישראל. על אזרחי ישראל לפעול במשנה זהירות ולנהוג על פי הוראות אנשי המקצוע במשרד הבריאות, המתואמות עם המלצות ארגון הבריאות העולמי. עצירת כניסה ישראלית של מי ששהו בסין ואינם תושבי ישראל וכן שהייה בבידוד ביתי לכל מי שחוזר מסין, הן פעולות הכרחיות שמשמעותן מניעת תחלואה אפשרית. בנוסף נדאג לכך שמי ששוהה בבידוד בית יקבל פיצוי באמצעות דמי מחלה או חופשה”.

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: “אנו מודעים לכך שלא ניתן למנוע את כניסת הנגיף לארץ אך פועלים לדחיית המועד ככל הניתן ולהכלה של הימצאותו בארץ. על ציבור השבים מחו״ל לנהוג באחריות ציבורית בהתאם להנחיות המשרד על מנת להבטיח את שלומם ואת שלום הציבור כולו”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה