אחרי שהתקציב נדחה סופית: שימוע לרון קובי

תקציב 2019 לא אושר – הפעם סופית – המועצה פוזרה וראש עיריית טבריה יזומן יחד עם חברי המועצה לשימוע במשרד הפנים • בסביבת השר דרעי מבטיחים: כלל ראשי הערים והמועצות שלא העבירו תקציב יזומנו, כמו ירכא, רהט ועוספיה – וההחלטות אודות מחליפיהם או המשך דרכם יתקבלו ללא קשר לזהותם הפוליטית

שר הפנים בלשכתו | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר שבפעם השלישית רון קובי, ראש עיריית טבריה לא הצליח לאשר את תקציב העיר, הוא יזומן לשימוע במשרד הפנים.

אתמול היה המועד האחרון להעברת התקציב במועצת העיר לשנת 2019 בפעם האחרונה, ולאחר עוד ישיבה דרמטית וניסיונות מצד קובי להציע לחברים במועצה תופינים שונים – התקציב נדחה ברוב קולות.

250/200 סייד בר + קובייה

עתה, ראש העיר טבריה יזומן לשימוע במשרד הפנים, בו יציג את עמדתו מול המשרד, ויסביר מדוע לא הצליח לאשר את התקציב שהציע.

לאחר שהמועד הרשמי האחרון להעברת התקציב חלף, המועצה פוזרה והחל מחצות הלילה אתמול (ולמעשה מהתאריך הלועזי של היום), אין מועצה מכהנת באופן רשמי בטבריה.

לאחר השימוע במשרד הפנים רון קובי עשוי למצוא את עצמו מודח באופן סופי מתפקידו, אם לא יצליח לשכנע את הפקידים במשרד הפנים כי הוא מסוגל לנהל את העיר. ההדחה שתסיים את כהונתו, אם תתרחש, לא תוביל לבחירות חדשות אלא למינוי ראש עיר ממונה מטעם שר הפנים ומשרדו.

מול טענות שלפיהן במשרד הפנים שנשלט בידי ש”ס לא יתייחסו לרון קובי באופן ענייני, מיהרו במשרד הפנים לדווח לתקשורת כי טבריה אינה בודדה במערכה. לצד רשימה ‘מכובדת’ ביותר של רשויות שבהן לא אושר תקציב, גם לאחר ההארכה בת 14 הימים שהקציב דרעי לאחר המועד האחרון לאישור – שעמד על סוף מחצית השנה האזרחית, בשלהי חודש יוני.

Inner article

 

ברשימת המוזמנים לשימוע מופיעים ראשי המועצות ירכא, עוספיה ורהט. את השימוע לראשי המועצות ולחברי המועצות שפוזרו – שאף הם מוזמנים להסביר את הצד שלהם באי אישור התקציב – ינהל מרדכי כהן, מנכ”ל משרד הפנים שיעביר את המלצתו לשר.

בידי דרעי נתונה ההחלטה אם ראשי המועצות הללו ימשיכו לכהן או שראש רשות ימונה תחתם מטעם משרד הפנים.

השימוע לקובי צפוי להתקיים בכ”ה בתמוז, בעוד כשבועיים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה