אחרי שנות דיונים ארוכות: ביהכנ”ס העתיק ישופץ ב-4.5 מיליון ש’

בית הכנסת ההיסטורי בכפר התימנים (כפר השילוח) במזרח ירושלים, שהוקם בשנת 1881 על ידי עולי תימן, צפוי להפוך למרכז מבקרים חדשני בעלות של מיליוני שקלים, לאחר שהושגה פשרה היסטורית | השרים סער ואלקין הגיעו להבנות עם מתיישבי כפר התימנים והקדש בנבנישתי להקמת מרכז המבקרים בכפר התימנים בעלות של 4.5 מיליוני שקלים

בית הכנסת ההיסטורי בכפר התימנים | הדמיה: הקדש בנבנישתי

לאחר יותר מעשור של קשיים משפטיים, השרים גדעון סער וזאב אלקין (בכובעו הנוסף, כשר ירושלים ומורשת) הגיעו להבנות עם מתיישבי כפר התימנים (השילוח) שבמזרח ירושלים והקדש בנבנישתי להקמת מרכז המבקרים בכפר התימנים בעלות של 4.5 מיליוני שקלים.

 

שר המשפטים, גדעון סער: ״לאחר 12 שנות קיפאון בנושא, אנחנו מביאים היום בשורה למורשת עם ישראל בארצו. חובתנו לטפח את מורשת עמנו, על גווניו השונים. אני גאה שיש לנו הזכות לשקף לדורות הבאים את הדרך שעשו עולי תימן בדרכם לישראל, תרבותם ומסורתם, כמו גם את ההתיישבות היהודית במקום״.

שר השיכון, הבינוי ירושלים ומורשת, זאב אלקין: “לאחר יותר מעשור של קיפאון הצלחנו להגיע לפשרה היסטורית, שתביא לבניית מרכז המבקרים החדשני והייחודי לציון ההתיישבות היהודית בכפר השילוח. אני מברך את כלל המעורבים בפשרה ובטוח כי הקמת מרכז המבקרים תייצג נאמנה את סיפורם של עולי תימן, שהתיישבו בכפר השילוח לפני 141 שנים. ירושלים מלאה בפיסות ההיסטוריה של העם היהודי, מימי דוד המלך ועד היום. כשר ירושלים ומורשת אני אמשיך לפתח ולקדם את המורשת הלאומית הנשקפת מכל אבן בעיר הבירה הנצחית של העם היהודי, ולחזק את ריבונות ישראל בה”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "אחרי שנות דיונים ארוכות: ביהכנ”ס העתיק ישופץ ב-4.5 מיליון ש’"

  1. ירושלים תבנה ותיכונן

כתיבת תגובה