אחרי שנים של עיכובים: יאושרו תקנות שיסדירו את הבטיחות

ועדת הכלכלה צפויה לאשר בקרוב את התקנות שיסדירו את תפקיד קציני הבטיחות בתעבורה • כבל: "הטיפול בבטיחות המשאיות הכבדות, האוטובוסים וציי הרכב הוא הדחוף ביותר ויעלה לראש סדר העדיפות"

איתן כבל בכנסת | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, המשיכה אמש (ב') לדון בבקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה, העוסקות בהסדרת תפקיד קצין הבטיחות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

התקנות נועדו להסדיר את החובה שתחול על בעל מפעל או מנהל צי רכב להעסיק קצין בטיחות, בהתאם לסוגי כלי הרכב ומספרם, וכן תנאי הסמכת קצין הבטיחות ותפקידיהם וחובותיהם של קצין הבטיחות ובעל המפעל.

במהלך הדיונים הבהיר יו"ר הוועדה, חה"כ איתן כבל, כי הוועדה תתמקד במהות התפקיד של קצין הבטיחות, שיש לו אחריות מרכזית הנוגעת לחיי אדם. היום אישרה הוועדה כמעט את כל סעיפי התקנות העוסקים בתפקידי קצין הבטיחות, ובשבועות הקרובים צפויה להשלים את אישור כל התקנות.

את הישיבה פתח כבל בהתייחסות לסוגיית אופן ההעסקה ואמר כי זה לא סוד שהעסקה ישירה היא חלק מתפיסת העולם שלו והוא נלחם עבורה לאורך כל הקריירה הציבורית שלו, אך הוא לא נגד שיטות העסקה אחרות.

כבל הוסיף וציין כי לא יביע לדיון והצבעה את הסעיפים הנוגעים לאופן ההעסקה, מאחר ומשרד התחבורה לא העביר לוועדה נתונים מספקים כדי לדון בשאלה כבדת המשקל הזו. לדבריו, אם המשרד רוצה שהוועדה תדון באופן ההעסקה הוא צריך להגיש לה נתונים משמעותיים כדי שתוכל לקבל החלטה. בהצעתו של כבל תמך ח"כ עודד פורר, שאמר כי צריך להקל גם על כל בעלי העסקים הקטנים ממחויבויות רגולטוריות גדולות מדי.

בתגובה, אמר סמנכ"ל משרד התחבורה, אבנר פלור, כי לא נמצא קשר בין אופי ההעסקה לבין תאונות דרכים, וכי המשרד מבקש לפצל את התקנות ולא לדון באופי ההעסקה.

Inner article

לאור הדברים המשיכה הוועדה לאשר את התקנות העוסקות במהות תפקידי קצין הבטיחות, באחריות שתוטל עליו וכן על בעל המפעל, ואישרה את מערכת היחסים בין קצין הבטיחות לבעל המפעל ולפיקוח שיבצע משרד התחבורה.

כמו כן, אושרו תקנות שקובעות את הכשרתו הנדרשת של קצין הבטיחות ותפקידיו בפיקוח על הנהגים במפעל ובטיחות כלי הרכב. בין היתר, נקבע כי קצין הבטיחות יפקח על ביצוע המלצות בנושא בטיחות, וידווח למשרד התחבורה במקרים בהם המלצותיו לא ייושמו.

עוד נקבע, כי בעל מפעל לא יאפשר נהיגה ברכב שקצין הבטיחות הודיע לו כי קיים בו ליקוי בטיחותי המסכן את הבטיחות שטרם תוקן, וכן בעל מפעל יישם את תוכנית הבטיחות שקיבע קצין הבטיחות בהתאם להנחיות משרד התחבורה.

במהלך הדיון, אמר יו"ר הוועדה איתן כבל, כי "מהות התקנות הן האחריות והסמכות שניתנה לקצין הבטיחות". לדבריו, "האחריות והסמכות קיבלו משנה תוקף וחוזקו באופן שלא היה בעבר. יישום התקנות נתון לפתחו של משרד התחבורה, שצריך לפקח על כך".

בישיבה קודמת שקיימה הוועדה בתקנות התייחסה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, לסוגיית האכיפה והפיקוח, ואמרה כי המשרד מתכוון להתמקד יותר בטיפול בנהג ומספר המפקחים על קציני הבטיחות יעלה מ-3 כיום ל-8.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה