אחרי שקלי, השר אליהו תוקף: "נגיד בנק ישראל – פרא אדם"

לדבריו, בעקבות העובדה שהוא "מלכלך על מדינת ישראל", ובכך, לדברי השר עמיחי אליהו "פוגע בדירוג האשראי של ישראל", היה הנגיד "צריך להיות מגולגל מכל המדרגות" | נתניהו גינה את הדברים: "הנגיד משרת ציבור ראוי" | שר הפנים והבריאות משה ארבל: "דברים בוטים ולא ראויים" | קרא לשר אליהו לחזור בו

השר עמיחי אליהו | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רק לפני כחודשיים תקף כזכור, שר התפוצות, עמיחי שיקלי, את נגיד בנק ישראל פרופסור אמיר ירון ואמר  כי "אני מאוד מצטער על ההתנהגות של נגיד בנק ישראל. ברגע שהוא הלך ל-CNN ודיבר שם, הוא פגע בכלכלת ישראל. כשאתה בא ואומר יהיה פה חושך על פני אור אם הרפורמה תעבור, בטח אם אתה אומר את זה ברשתות זרות. התחזית שאתה אומר זה התחזית שאתה מייצר. גם כאן, ההתרעות האלה צריך לומר אותן נחרצות בישיבות סגורות"."אני חושב שהנגיד טועה, הנגיד מחבל בכלכלת ישראל".

שקלי אף הוסיף אז כי, "המהלך שלו יותר פוליטי מכלכלי. הוא משרת את האליטות ולא את אזרחי ישראל. יש פה אליטה כלכלית ואליטה בטחונית שעשתה יד אחת כדי לסכל את הרפורמה".

הבוקר הצטרף לשר שקלי שר המורשת עמיחי אליהו שתקף בראיון ל'קול ברמה' את נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון ואמר: "הוא מלכלך על מדינת ישראל ופוגע בדירוג האשראי של המדינה. הוא היה צריך להיות מגולגל מכל המדרגות. זה פרא אדם. לא ייתכן שפקידים ייצאו נגד הממשלה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדברים ואמר: "אני מגנה בתוקף את דבריו של השר עמיחי אליהו נגד נגיד בנק ישראל – משרת ציבור מסור שעושה את מלאכתו נאמנה לטובת כלכלת ישראל ואזרחי ישראל".

בתגובה לדברים אמר שר הפנים והבריאות משה ארבל: "הדברים הבוטים והלא ראויים שהשמיע השר עמיחי אליהו כנגד נגיד בנק ישראל אינם במקומם. עצמאות נגיד בנק ישראל וחובתו להציג באופן בלתי תלוי את התחזיות הכלכליות היא אבן יסוד בחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל", גינה ארבל, וקרא לשר עמיחי אליהו "לחזור בו מדבריו".

נזכיר כי לפני כארבעה חודשים תהה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני באזני הנגיד מדוע הוא מביע עמדה בנושא הרפורמה. "אתה היועץ של הממשלה וזה שעוסק בנושא הכלכלי, ולפתע אני שומע אותך על זה שהרפורמה המשפטית יכולה לפגוע בכלכלה. יש פה ויכוח שיורד לשורשו של עניין, אלו לא שני אנשים שמתווכחים עם כל האוכלוסיה. למה אתה צריך להביע עמדה בעניין הזה?", תמה גפני

תגובה אחת ל: "אחרי שקלי, השר אליהו תוקף: "נגיד בנק ישראל – פרא אדם""

  1. שימו לב, כל אלה שצריכים להתחנף לשמאל, ביבי בגלל המשפט, ודרעי כדי לחזור לממשלה, מגנים את השר אליהו, להיכן הגענו?

כתיבת תגובה