‘אייר ניו זילנד’ ביצעה רכש בהיקף של 2.7 מיליארד דולר

אייר ניו זילנד צומחת ובוחרת בדגם ה-787 דרימליינר החדש של בואינג • החברה תצטייד בשמונה מטוסים חדשים מדגם ה787-10 המתקדם והיעיל ביותר של החברה • דגם זה הוא הגדול בדגמי הדרימליינר ומציע 25% חסכון נוסף בדלק ויעילות מבצעית

מטוס הדרימליינר של בואינג על רקע הר רוי, וונאקה, ניו זילנד | צילום: יח"צ

חברת ‘אייר ניו זילנד’ ממשיכה לצמוח ובוחרת בדגם ה-787 דרימליינר החדש של בואינג. החברה תצטייד בשמונה מטוסים חדשים מדגם ה787-10 המתקדם והיעיל ביותר של החברה, בהיקף של 2.7 מיליארד דולר. דגם זה הוא הגדול בדגמי הדרימליינר ומציע 25% חסכון נוסף בדלק ויעילות מבצעית.

החתימה על מזכר ההבנות בין אייר ניו זילנד לבין בואינג מהווה קרן אור עבור חברת המטוסים הגדולה ששניים ממטוסיה 737 מקס התרסקו לאחרונה. בחודש מרץ האחרון צללו מניות החברה בחדות לאחר התרסקות המטוסים של חברות ‘ליון אייר’ מאינדונזיה ו‘אתיופיאן איירליינס’. שני המטוסים היו מדגם 737-8 מקס החדש וחברות תעופה רבות בעולם החלו לקרקע את המטוסים שרכשו עד שתתברר התקלה שנמצאת ככל הנראה במערכת הבטיחות החדשה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הרכש החדש של החברה הניו זילנדית היא הבעת אמון ראשונה ביצרנית המטוסים המובילה בואינג. במסגרת מזכר הבנות תרכוש החברה עוד שמונה מטוסים מדגם ה-787 דרימליינר המתקדם בהיקף של 2.7 מיליארד דולר. בחברת התעופה הניו זילנדית, הידועה בצי המטוסים ארוכי הגוף, ובביצוע טיסות למרחקים ארוכים במיוחד, מציינים כי דגם ה787-10 ישתלב היטב בצי המטוסים הנוכחי של החברה, המכיל גם את דגמי ה 787-9 וה-777 .

“זוהי החלטה חשובה ביותר עבור החברה שלנו. דגם ה787-10 מציע כ-15 אחוז יותר מרחב עבור הטסת נוסעים ומטען, השקעה זו מאפשרת לנו להניח את היסודות האסטרטגיים לבניית פעילות החברה העתידית, ופותחת בפנינו הזדמנויות עסקיות חדשות. אמר מנכ”ל אייר ניו זילנד, כרסיטופר לוקסון. “דגם ה 787-10 הוא ארוך ויעיל יותר בדלק. הדבר המשמעותי ביותר עבורנו היה, שדרך העבודה הצמודה מול בואינג, הצלחנו להבטיח כי דגמי ה787-10 יתאימו לכל צרכינו, כולל היכולת לבצע טיסות אשר כיום מבוצעות על ידי צי ה777-200 שלנו”.

הדרימליינר של בואינג | צילום: יח”צ

דגם ה787-10 הינו הדגם הגדול והיעיל ביותר בקרב משפחת מטוסי הדרימליינר של בואינג, הוא נפרש לאורך 224 מטר, ויכול לשרת עד 330 נוסעים בתצורה סטנדרטית של שתי מחלקות, כמות המכילה בערך 40 יותר נוסעים מאשר דגם 787-9. כשהוא מצוייד בחבילה של טכנולוגיות חדשות ועיצוב מהפכני, הציב ה787-10 סטנדרט חדש עבור יעילות הדלק וכלכלת התפעול של מטוסים כאשר נכנס לשירות מסחרי בשנה שעברה. המטוס מאפשר לחברות התעופה להשיג יעילות דלק טובה יותר ב 25 אחוז לכל מושב בהשוואה למטוסים הקודמים.

“אייר ניו זילנד היא אחת מבין חברות התעופה המובילות בעולם, הטסות למרחקים הארוכים ביותר. החברה בנתה רשת קווים מדהימה בכדי לחבר את דרום האוקיינוס השקט עם אסיה ואמריקה. זהו כבוד עבורנו שחברה כמו אייר ניו זילנד בחרה בדגם ה787-10 שלנו, הדגם היעיל ביותר של מטוס רחב גוף שקיים כיום, לדגם שיוביל את הצמיחה העסקית של החברה במהלך השנים הבאות”. אמר איסהן מוניר, סגן נשיא בכיר לשיווק ומכירות בבואינג. עוד הוסיף מוניר, “עם צי מטוסים הכולל את דגמי ה-777, ה787-9 וכעת גם את ה787-10 תצליח אייר ניו זילנד לשרת היטב את לקוחותיה ולהגדיל את רשת הפעילות הבינלאומית שלה, שנים קדימה.

Inner article

אייר ניו זילנד, הייתה לחברה הראשונה שהשיקה את פעילותו של מטוס ה-787-9 ומחזיקה היום כבר 13 מטוסים מדגם הדרימליינר של בואינג. צי הדרימליינרים של החברה צפוי לגדול משמעותית ולעמוד על 22 מטוסים עם הצטרפותם של של עוד מטוס 787-9 ויתר דגמי ה787-10 החדשים.

חברה מחזיקה בנוסף גם שבעה מטוסי 777-300ER ועוד שמונה מטוסי 777-200ER, אותם תוציא בהדרגה משירות עם כניסתם של המטוסים החדשים שהוזמנו זה עתה.

במסגרת מאמצי החברה לתחזק צי מטוסים אמין ויעיל, חברת אייר ניו זילנד עושה שימוש במספר פתרונות שבואינג מציעה ברחבי העולם, אלו כוללים בין היתר את תוכנית ‘ניהול בריאות המטוס’, מערכת דיגיטלית המציגה נתונים על המטוס בזמן אמת, מספקת מידע הנחוץ לתחזוק המטוס ומעניקה כלים תומכים לאנשי המקצוע על מנת שהטיפול של צוותי הקרקע יהיה יעיל ככל הניתן.

על השאלה האם מערכות הבטיחות של המטוסים החדשים יהיו טובים ואמינים יותר משל דגם ה’מקס’, איש עדיין לא יודע לומר.  

כתיבת תגובה