איך ייפתח המסחר? אתמול גילתה הבורסה צעדי התאוששות

לאחר יומיים של ירידות שערים, אתמול נסגר המסחר בעלייה של 1% | בתוך כך, יו"ר רשות ניירות ערך, עו״ד ספי זינגר, קיים הערכת מצב עם מנכ"לי בתי ההשקעות | במסגרת הנושאים שנדונו, דנו הנוכחים בהחלטת שר האוצר בצלאל סמוטריץ', לפתוח את המסחר בבורסה ביום ראשון | יו"ר הרשות תמך בהחלטה והדגיש בפני מנכ"לי בתי ההשקעות את החשיבות לפתוח את הבורסה לניירות ערך בבוקר יום ראשון ואת המשך פעילותה השוטפת גם בימים אלה

יו"ר רשות נ"יע עו"ד ספי זינגר (מימין), עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ומנכ"ל משרדו שלומי הייזלר | צילום: רמי חכם

לאחר יומיים של ירידות שערים בבורסה לני"ע בת"א, רשמה אתמול הבורסה התאוששות מה מצד המשקיעים והמסחר ננעל בעלייה של 1%.

בתוך כך, יו"ר רשות ניירות ערך, עו"ד ספי זינגר קיים הערכת מצב עם מנכ"לי בתי ההשקעות. בהערכת המצב בה השתתפו גם צוות רשות ניירות ערך, איגוד בתי ההשקעות ומנכ"לי בתי ההשקעות החברים בו, הדגיש זינגר את החשיבות שבהחלטת שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', לפתוח את המסחר בבורסה לניירות ערך בבוקר יום ראשון, בהתאם גם להמלצת הרשות, ואת המשך פעילותה השוטפת וזאת, נוכח חשיבותה של הבורסה לכלכלה הישראלית ולאמון הציבור במערכת הפיננסית. 

יו"ר הרשות ציין כי הרשות עוקבת באופן רציף ומעמיק אחר המתנהל בשוק ההון כדי לאתר ולטפל בכשלים ככל שיהיו וכי חשוב שציבור החוסכים ימשיך לפעול בצורה שקולה בראייה ארוכת טווח.

במסגרת הערכת המצב, דיווח איגוד בתי ההשקעות כי עד כה ההתנהלות השוטפת של שוק ההון נמשכת כסדרה בצורה ראויה גם בצל הלחימה. עוד מסר האיגוד, כי בתי ההשקעות עובדים בצורה תקינה וערוכים להמשך עבודה ומתן שירות מלא.

נוכח המצב, ביקש האיגוד מהרשות לשקול מספר הקלות אשר יקלו על ביצוע פעולות על ידי לקוחות מהבית, בדומה להקלות שניתנו בתקופת הקורונה – הרשות בוחנת את הנושא. 

כתיבת תגובה