איך לבחור את הצעת העבודה הנכונה ביותר עבורנו?

עבודת החלומות צריכה להתאים לכם באופן אישי, לגרום לכם להרגיש מאותגרים ולייצר עבורכם אופק לקריירה ארוכת טווח. אבל איך בוחרים את הצעת העבודה המושלמת מבין ההצעות הקיימות? קבלו 5 המלצות בנושא

חיפוש עבודה במרשתת. אילוסטרציה | צילום: pexels

תהליך חיפוש עבודה מפגיש אותנו מול מגוון רחב של הצעות. חלק מההצעות נדחות כבר בשלבים המוקדמים של החיפוש, אחרות נשמרות לבדיקה מעמיקה יותר ויש גם כאלה שזוכות לעדיפות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

עם זאת, בסופו של דבר נצטרך לבחור 2-3 הצעות עבודה שבהן נתמקד ונשקיע משאבים בשביל לעשות רושם ראשוני חיובי בקורות החיים ובראיון.

אז איך בוחרים את הצעת העבודה הנכונה ביותר עבורנו? הנה 5 המלצות שמהן כדאי להתחיל:

1. התעלמו מהשכר ובדקו את התפקיד

השכר הוא רק שיקול אחד מבין רבים בכל הנוגע לבחירת הצעת עבודה. אחרי שתוודאו שהשכר עומד פחות או יותר בציפיות שלכם, תצטרכו לבדוק לעומק את מאפייני התפקיד. בררו מה כולל התפקיד ואיך עושים אותו וכך תקבלו החלטה מושכלת.

2. בררו לגבי התרומה של העבודה לקריירה שלכם

כל מקום עבודה שאליו אתם מגישים מועמדות יכול וצריך לקדם את הקריירה שלכם. בשביל להבטיח קידום בקריירה אתם חייבים לברר מה התרומה של העבודה לקורות החיים העתידיים, מה היא נותנת לכם במובן הפרקטי והתאורטי ומה אתם יכולים ללמוד ממנה. את הבירור לגבי התרומה של העבודה מומלצת לעשות בשלבים מוקדמים של החיפוש וזאת על מנת למנוע עגמת נפש.

3. בדקו את סביבת העבודה ואת הקולגות

הצעת העבודה הנכונה ביותר עבורכם היא זו שתפגיש אתכם עם אנשים שדומים לכם. מהבחינה הזו, הקולגות וסביבת העבודה חשובים לא פחות ואולי אפילו יותר מהמשכורת.

הדרך שלכם לבדוק את סביבת העבודה היא להגיע למקום, להתייעץ עם אנשים שעובדים בו או להתרשם מחברות דומות. בסופו של דבר, המטרה היא להתקדם הלאה עם הצעת עבודה שתגרום לכם להרגיש בנוח וכאן אין תחליף למערכת יחסים אישית וטובה עם קולגות.

4. אספו מידע על התנהלות החברה לעומת המתחרים

רשת האינטרנט מאפשרת לאסוף מידע על כל סוגי העסקים, החברות והארגונים. אם נתקלתם בהצעת עבודה שחתומה על ידי מחלקת כוח אדם של חברה מסוימת, כל שעליכם לעשות הוא לרגל אחר ההתנהלות שלה.

בנוסף, מומלץ לנצל את ההזדמנות כדי להשוות את ההתנהלות של החברה למתחרים. כך תדעו למה לצפות ואיך עומדת להיראות העבודה שלכם במידה ותקבלו אותה.

5. אל תתביישו לבקש פרטים נוספים

הטעות הנפוצה של מחפשי עבודה היא להסתפק באינפורמציה שנמסרת במסגרת מודעות הדרושים. בפועל, אין שום סיבה להתבייש לבקש פרטים נוספים לגבי המשרה, התפקיד, הדרישות, התנאים, השכר וכן הלאה. אלו פרטים טכניים שיעזרו לכם לדעת האם מדובר בהצעת נכונה רלוונטית או שמא בבזבוז זמן טוטאלי.

Inner 620/130

כתיבת תגובה