איך לעצב את המטבח: המדריך המלא

המטבח הוא החדר הכי חשוב בבית ואין פלא שיש המון שיקולים שצריך להתייחס אליהם כאשר מחליטים לעצב אותו מחדש. במאמר הבא נסביר לכם מאיפה להתחיל, במה להתמקד ואיך לחסוך בהוצאות

עיצוב מטבח מודני | תמונה: pexels.com

בית פרטי בנוי כידוע מחדרי שינה, סלון, אמבטיה, שירותים ומטבח. מבין כולם, המטבח הוא חלל הפנים החשוב ביותר ולרוב הוא נמצא בכניסה לבית.

בנוסף, למטבח יש תפקיד פרקטי ואסתטי והוא אמור להיות גם מעוצב וגם נגיש, בטיחותי ונוח. מאפיינים אלו יכולים להסביר למה יש המון שיקולים שצריך להתייחס אליהם כאשר בוחרים לעצב את המטבח מחדש ומדוע זהו תהליך שדורש השקעה של זמן ומשאבים.

איזה סגנונות מטבח יש?

השלב הראשון בעיצוב מטבחים הוא היכרות עם הסגנונות הקיימים. למרות שינויים בתחום של עיצוב פנים בכלל ועיצוב מטבחים בפרט, אפשר עדיין להצביע על כמה סגנונות בולטים: מטבח כפרי, מטבח מודרני ומטבח לבן.

מטבח כפרי נשען על השימוש בעץ טבעי ומטבח מודרני משלב בין אלומיניום, מתכת וזכוכית. במטבח לבן אפשר להשתמש גם בעץ וגם בחומרי גלם חדשים יותר, אך חייבים לבחור אותם בקפידה כדי למנוע הופעת שריטות וכתמים. בנוסף, ישנם מטבחי עץ שמשלבים בין הסגנון הכפרי והמודרני ומטבחים צבעוניים עם חיפוי קירות וריצוף יצירתי.

איך בוחרים את הסגנון המתאים?

השלב השני הוא לבחור את הסגנון המועדף על המשפחה. בשלב הזה אין עדיין משמעות לגובה התקציב, כי אפשר לעצב כל מטבח בהתאמה לצרכי הלקוחות ולסכום הכסף שאותו הם מוכנים להשקיע.

כדאי להתייחס לאופן שבו משתמשים במטבח הקיים לפני שמחליטים איך לעצב את המטבח החדש. אם מגיעים לשלב הזה בלי ניסיון קודם, כמו שקורה למשל עם זוגות צעירים שעוברים לראשונה לדירה משלהם, אפשר להתייעץ עם חברים ובני משפחה.

איזה אביזרים מתאימים למטבח?

בשלב השלישי מרהטים את המטבח ובודקים איזה אביזרים יהפכו אותו לחלל עבודה נוח ובטיחותי. הבסיס לעיצוב המטבח הוא הכיור, הארון, הכיריים, התנור ומשטח העבודה, אך לאחר מכן ניתן לבחור גם אביזרים קטנים יותר ובהם מגירות, מדפים ומכשירי חשמל.

Inner article

האמת היא שאין רשימת אביזרים סגורה שמתאימה לכל סוגי המטבחים. הסוד הוא להשקיע מחשבה בעיצוב המטבח כדי להכניס לתוכו את האופי של המשפחה ושל הבית, תוך התייחסות לשיקולים פרקטיים של לוח זמנים ומגבלות תקציב.

כמה זה עולה?

שאלת מיליון הדולר היא כמובן כמה עולה לעצב מחדש את המטבח. החדשות הטובות הן שכאמור אפשר לעשות את זה בכל תקציב, אך התנאי הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע אמינים ולבחור את חומרי הגלם הנכונים.

הטעות הנפוצה בעיצוב מטבחים היא לנסות לחסוך כבר בשלבי העיצוב. בפועל, זה רק גורם להוצאות גבוהות בהמשך בגלל שחיקה ובלאי. לכן הפתרון הוא להשתמש בחומרים איכותיים ולא להתפשר על עמידותם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה