איך צמחה קבוצת FOX למרות הקניות באינטרנט?

בוכים וגדלים: חברות האופנה ובעלי הרשתות הגדולות מתלוננים על היבוא והרכישה ללא מע"מ באינטרנט? ● הנתונים מוכיחים אחרת: קבוצת FOX הציגה דוחות רווחיים ברבעון השני של 2018 ומסכמת חצי שנה מוצלחת במיוחד

רווחית. חנות 'פוקס' | צילום: יח"צ

יותר משנה שהכותרות הכלכליות בישראל מצטטות את ראשי חברות יבוא האופנה הגדולות 'פוקס' ו'זארה' על הפסדים צפויים או מניעת רווח ברורה מהזירה אינטרנטית הגועשת של אתרי המכירות הישירים. המנהלים אף התכנסו לישיבה מתוקשרת שבה דרשו את הורדת המע"מ מהחנויות שברשותן. אבל נראה שהתחזיות לא ממש מימשו את עצמן. אולי להיפך: ענף הקניות דרך המחשב בצמיחה, אבל במקביל – הלקוחות ממשיכים להגיע לקניונים ולגדוש את הסניפים, הקופות מתקתקות וההכנסות מצטברות.

כך לפחות עולה מנתונים שפרסמה קבוצת FOX על תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה של שנת 2018 בהם הציגה שיפור ניכר במדדים התפעוליים והפיננסים.

250/200 סייד בר + קובייה

הרווח הנקי בחציון הראשון של שנת 2018 עמד על 56.8 מיליון ש"ח בהשוואה לרווח נקי של 13.5 מיליון ש"ח בחציון המקביל אשתקד.

הכנסות הקבוצה בחציון הראשון של שנת 2018 (מתוך הדיווח המגזרי על בסיס 100% מהפעילות) הסתכמו בכ- 1,209 מיליון שקל, גידול של כ- 13.5% בהשוואה לחציון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי בחציון הראשון הסתכם בכ-507 מיליון ש"ח, המהווה כ- 59.2% מהמכירות בהשוואה לרווח גולמי של כ- 415 מיליון ש"ח, המהווה כ-56.3% מהמכירות. עלייה של כ- 92 מיליון ש"ח, לעומת חציון מקביל אשתקד.

הרווח התפעולי בחציון הראשון הסתכם בכ- 60 מיליון ש"ח והיווה כ- 7% מהמכירות בהשוואה לרווח תפעולי של כ- 38 מיליון ש"ח המהווה 5.2% מהמכירות, גידול של כ-21.8 מיליון בהשוואה לחציון המקביל אשתקד.

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס: "אני שמח להציג היום תוצאות מצוינות לקבוצת פוקס, הן ברבעון השני והן במחצית הראשונה של 2018. אנו ממשיכים באסטרטגיה של פיתוח מותגים ושווקים חדשים יחד עם חיזוק המותגים הקיימים. בשנת 2018 השקנו את המותג Urban Outfitters בישראל, פתחנו חנויות Nike וללין בקנדה, רכשנו 50% מרשת שילב, חתמנו על הסכם עם לאומי קארד להקמת מועדון כרטיסי אשראי ואנו ממשיכים לפתח ולהוסיף מותגים לאתר הסחר המוביל שלנו TERMINAL X. אנו בטוחים כי המשך יישום אסטרטגיה זו יבטיח את צמיחת הקבוצה ושיפור רווחיותה גם בשנים הבאות".

Inner 620/130

תגובה אחת ל: "איך צמחה קבוצת FOX למרות הקניות באינטרנט?"

  1. קבוצת פוקס אינה מדד. כי היא מחזיקה ברשת שלא כולה מסתמכת אל ביגוד. אלא רשת שבה נכללים בין השאר לליין, פוקס הום, ושילב. אבל כן מירב הפעילות שלה הוא ביגוד ואופנה.

כתיבת תגובה