איך תסיימו שיחת מכירה בצורה אידיאלית? | צפו בסרטון

אז השקעתם לא מעט זמן בלקוח והוא לא סגר עסקה, מה אתם עושים עכשיו? כיצד אתם מסיימים את השיחה? כנסו לגלות כיצד ניתן לסיים שיחת מכירה בצורה שתביא לכם בכל מקרה תועלת כפולה

סגרו עסקה? אילוסטרציה. צילום: נתי שוחט | פלאש 90

כמה פעמים שאלתם את עצמכם במה טעיתם כאשר לא הצלחתם לשכנע לקוח לרכוש אצלכם מוצרים או שירותים? ובכלל, כיצד אתם מגיבים כאשר מישהו שניסיתם “למכור” לו משהו, דחה את ההצעה? מתברר שיש דרך “לסגור” מכירה. דרך שמצליחה גם כאשר העסקה לא צלחה.

יש שיטה בדוקה ומוכחת שפשוט עושה את העבודה. אפשר ללמוד אותה, להתאמן עליה וליישם אותה. צפו בסרטון וקבלו טעימה קטנה מהשיטה שכבר עוזרת לאלפים להגיע להצלחה בעסקים.


פרסום: בין אם אנחנו בעלי עסקים שרוצים להצליח, בין אם אנחנו מאמנים שרוצים להוביל בעלי עסקים להצלחה, כולנו שואפים לאותו הדבר – להפוך את השיחות שלנו למכירות, לעסקאות. חשוב לדעת להסביר יתרונות, להלהיב לקוחות, לשכנע ולדבר בצורה נכונה. אבל חשוב לא פחות: לקבל שיטה בדוקה וסדורה שפשוט עושה את העבודה: עוזרת לבעלי עסקים לסגור עסקאות.

רוצים להיות מאמנים עסקיים בעלי שיטה שעובדת? רוצים לדעת איך באמת מובילים עסקים להצלחה? רוצים להיות מאמני אלפא בשיטת ניר דובדבני ובהכשרת גומא? לחצו כאן והשאירו את פרטיכם.


side
ono-inner

כתיבת תגובה