‘אינטל’ דוחה את הקמת המפעל בקריית גת

הודיעה לקבלני משנה על עיכוב בהקמת המפעל עד למועד בלתי ידוע • מאינטל נמסר בתגובה: “החברה ממשיכה להשקיע בישראל. כל השקעה מבוצעת בשלבים, ותמיד ייתכנו שינויים, בהתאם לצרכים עסקיים וכלכליים”

מפעל של אינטל (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לפני כחצי שנה פרסמנו כי ענקית הטכנולוגיה אינטל הודיעה על השקעתה המתוכננת במפעל החברה בקריית גת. היקף ההשקעה עמד על כ-40 מיליארד ש”ח, אך באינטל דרשו לא מעט תמורות מהמדינה. זאת, בנוסף לכל ההטבות שהחברה מקבלת כיום.

כעת מתברר שחברת אינטל דוחה במספר חודשים את הקמת המפעל בקריית גת. החברה הודיעה לקבלני משנה על עיכוב בהקמת המפעל עד למועד בלתי ידוע. ב’כלכליסט’ נחשף כי כמה קבלני משנה שעובדים עם החברה אישרו כי אכן עבודות ההרחבה באתר המפעל בקריית גת שהיו אמורות להתחיל כבר ב־2019, נדחו למועד חדש שטרם נקבע.

250/200 סייד בר + קובייה

בהמשך דיווח ‘כלכליסט’, כי אינטל הזמינה את כל ספקיה הקשורים לפרויקט הקמת המפעל החדש, בזה אחר זה, והציגה להם את האפשרות לצאת מהחוזה שנחתם עמם או להישאר בו, אף שלא ברור המועד בו יתחילו העבודות מחדש. ל’כלכליסט’ נודע כי הספקים וקבלני המשנה, רובם ככולם, החליטו להישאר בחוזה הקיים ולא להתירו.

מנכ”ל החברה בוב סוואן מבקר בימים אלה בישראל לרגל הקמת סטארט-אפים חדשים בישראל, שייקראו ‘Ignite’. סוואן ענה בתשובה לשאלה על תוכנית ההשקעות של החברה בישראל, כי “לחברה לא הייתה את קיבולת הייצור המספיקה כדי לעמוד בביקוש הגובר למוצרים שלנו ברחבי העולם. אז אמרנו בזמנו, קודם כל, שלעולם לא נעמיד את הלקוחות שלנו שסומכים עלינו במצב שבו אנחנו נגביל את הצמיחה שלהם כי לנו אין את קיבולת הייצור. זו הבטחה שנתתי ללקוחות ברחבי העולם.

“בהתאם לכך, מה שאנו עומדים לעשות זה להרחיב את מתקני הייצור בארה”ב, בישראל ובאירלנד. התקציב הגדול שלנו מחכה למפעלי ייצור ברחבי העולם. זו התוכנית שלנו, הגשנו את התוכנית העסקית בדצמבר או ינואר השנה. התוכנית שלנו היא להרחיב את קיבולת הייצור במפעלים שלנו בשלוש המדינות הללו לאורך הזמן, כך שלא נצטרך להגביל את הצמיחה של הלקוחות שלנו”.

Inner article

נדגיש כי לאינטל יש חלון זמן של 5 שנים למימוש התחייבויותיה לממשלה בישראל בגין ההטבות שקיבלה כתוצאה מההשקעה במפעל החדש.

מאינטל נמסר כי “החברה מחויבת לישראל, וממשיכה להשקיע בה. ישראל היא אחד ממרכזי הייצור והפיתוח הגלובליים של אינטל, עם פעילויות כמו מפעל הייצור בקריית גת ומטה הניהול של מובילאי בירושלים. כל השקעה מבוצעת בשלבים, ותמיד ייתכנו שינויים, בהתאם לצרכים עסקיים וכלכליים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה