‘איקאה’ חוזרת לפעילות חלקית, גם אתר החברה ישמור שבת

החל ממחר, יום ד’, תחזור רשת ‘איקאה’ לפעילות חלקית • קומת המסעדה, אולמות התצוגה העליונים וממלכת הילדים יישארו סגורים בעקבות המצב • תקדים יוצא דופן: אתר השיווק שאליו מפנה החברה והוא בבעלות מתיו ברונפמן ואיש העסקים החרדי שלום פישר – ‘שפע אונליין’, לא יאפשר ביצוע עסקאות מכר בשבת והלקוחות יוזמנו לשוב ולהזמין מוצרים עם צאת השבת

שלום פישר במשרד החברה בהשקת הקטלוג השנתי | צילום: יח"צ

איקאה מודיעה כי תחזור לפעילות חלקית החל ממחר יום רביעי ה- 11.11.20. בחברה – שעמדה בעין הסערה בגל הקורונה הקודם כשהורשתה באופן חריג לפתוח את חנויותיה – הדגישו כי למרות שהיא רשאית לפתוח באופן מלא את חנויותיה, שעיקר פעילותן מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, החליטה החברה, כי אולמות התצוגה בקומה העליונה, המסעדות וממלכת הילדים יישארו סגורים.

במקביל, איקאה תחזיר מאות עובדים מחל”ת.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

הפתיחה נעשית לאחר התייעצות וקבלת האישורים הנדרשים מאיקאה העולמית וראשיה בחו”ל ובמקביל לקבלת חוות דעת משפטית הקובעת, כי עיקר פעילות חנויות איקאה הינו מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. בשל כך, תחזור איקאה, כאמור החל ממחר, לפעילות ותפעיל בשלב זה חלק מהמחלקות. זאת, לאחר ביצוע ההתאמות הנדרשות לתקופה ותוך עמידה בדרישות התו הסגול.

המחלקות שיפעלו בשלב זה הן: מוצרי חשמל למטבח, נורות, מזון, מטבחים, כלי עבודה, ברזים, כיורים, אינסטלציה, מזרנים, אביזרים חיוניים לאמבט, מוצרי כביסה וגיהוץ, אביזרי חשמל, אביזרי סלולר, סוללות וכלי אוכל.

אולמות התצוגה בקומה העליונה, המסעדות וממלכת הילדים יהיו סגורים.

החברה הודיעה כי מוצרי המחלקות הסגורות יהיו זמינים לרכישה באמצעות אתר “שפע אונליין”. ‘גלובס’ חשף היום, כי האתר (ששמו המקורי הוא ‘שפע הצלחה לוגיסטיקה’) שבבעלות שלום פישר ומתיו ברונפמן, יהיה סגור לעסקאות מכר בשבת, ובצעד חריג ויוצא דופן בשוק המקומי – בוודאי לחנות בסדר גודל של ‘איקאה’ – הרוכשים לקבלו הודעה, במידה ויגלשו אל האתר בשבת, כי הם מוזמנים לשוב ולהשלים את העסקה מיד לאחר צאת השבת.

החברה אף מסרה בתגובה קצרצרה לדיווח, כי “באיקאה מכבדים את השבת”.

וכל מילה נוספת, מיותרת.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה