איש העסקים החרדי מציע סכום גבוה יותר לרכישת 'שולץ'

מצודת אגסי המוציאה מאות אלפי ארוחות בחודש למשרדי ממשלה, בבעלות איש העסקים החרדי אהרן גרינפלד מאלעד, הגישה הבוקר בקשה לבית המשפט, לרכוש את חב' שולץ שנכנסה לכונס נכסים תחת חובות של 100 מיליון ש"ח לבנקים | החברה הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר עד כה: 4.2 מיליון

עו"ד נח קאפלין

'מצודת אגסי' בבעלות איש העסקים החרדי אהרן גרינפלד מאלעד, המספקת מאות אלפי ארוחות חמות מידי חודש, הגישה הצעה גבוהה משמעותית ממתחרותיה לרכישת חברת ההסעדה שולץ שנקלעה לקשיים.

בשנת 2015 קרן אייפקס רכשה את שולץ לפי שווי של 200 מיליון ש"ח.

חברת שולץ נכנסה לאחרונה להליך של הקפאת הליכים לאחר שצברה חובות של כ-100 מיליון שקל. בית המשפט מינה לחברה כנאמן את עו"ד אבנר כהן, ממשרד כהן וילצ'יק, שביקש לאשר את מכירתה לפוד האוס כשזו הייתה המציעה היחידה. אולם, לאחר מספר ימים הוגשה הצעה כספית משופרת חדשה מטעם גורמה ארוחות, והיום – הוגשה הצעה שלישית.

ההצעה של מצודת אגסי, המיוצגת על ידי עו"ד נח קאפלין ועו"ד שאול חיים, עומדת על 4.2 מיליון שקל.

משכך, על רכישת חברת שולץ מתחרות כעת חברת פוד האוס של אורן שולץ, שהציעה 3.2 מיליון שקל; חברת גורמה ארוחות, המיוצגת על ידי עו"ד אמיר ברטוב, שהציעה 4 מיליון שקל; ומצודת אגסי עם 4.2 מיליון.

במסגרת הבקשה טוענת המציעה החדשה כי יש לאשר את הצעתה, ומציינת במסגרת הבקשה שהגישה לשופט חגי ברנר, כי היא מספקת מאות אלפי ארוחות בחודש לרשויות ממשלתיות, לרשויות מקומיות ולמתנסים. עוד צוין בבקשה כי החברה מספקת ארוחות במסגרת תוכנית ההזנה של משרד החינוך, וכי הינה ספק מאושר מטעם משרד הביטחון. הייצור מתבצע במפעל החברה, שנמצא באזור התעשייה עטרות בירושלים.

עדכון: ביהמ"ש הכריע כי פוד האוס שבבעלות איתן שולץ, היא החברה היחידה שהגישה את הצעתה בזמן ועל כן, למרות ששתי ההצעות הבאות היו גבוהות יותר, אין טעם לפתוח את תהליך המכירה.

מצודת אגסי מעסיקה 70 עובדים עם צי רכבים ענק המאושרים להובלת מזון בטמפרטורות מבוקרות שמשנע את הארוחות מידי יום ביומו, לירושלים, תל אביב, בני ברק, בית שמש ומודיעין עילית.

כתיבת תגובה