איש עסקים מברוניי רכש את אחוזתו של הצייר פיקאסו בצרפת

האחוזה המשתרעת על שטח רחב ידיים כוללת מטעי זיתים בני חמש מאות שנה וגנים בהם נמצאים כמה מעצי הוויסטרה הכי גדולים באירופה, הייתה בעבר בית חופשות הקיץ של וינסטון צ’רצ’יל, ראש הממשלה המפורסם של בריטניה

אחוזת פיקאסו. צילומים: Business Wire

האחוזה רחבת הידיים שהייתה ביתו האחרון של הצייר פבלו פיקאסו בצרפת, נמכרה באחרונה לאיש עסקים תושב לונדון בשם ראיו וויתאנייג’. וויתאנייג’ הוא המייסד ויושב הראש של ‘ספטר פרטנרס’ – בנק מסחרי להשקעות ישירות עבור משקיעים ממשלתיים.

וויתאנייג’ מגיע במקור מהסולטנות ברוניי, מדינה פצפונת השוכנת לחוף ים סין הדרומי וגובלת במלזיה. משפחתו מגיעה מסרי-לנקה ופורטוגל. הוא עצמו נולד באיי פיג’י וגדל בעיקר בברמודה, ניו זילנד וברוניי. לא נמסר כמה שילם וויתאנייג’ עבור האחוזה שנחשבת לאחד הנכסים הטובים ביותר בדרום צרפת.

box

האחוזה ששופצה לאחרונה משתרעת על שטח רחב ידיים וכוללת מטעי זיתים בני יותר מ-500 שנה. פיקאסו החזיק בבניין הראשי של האחוזה סטודיו פורה במיוחד, הבית והגנים תוכננו אישית על ידו ושמורים בהם יצירות אומנות ורהיטים מקוריים. כאשר מת פיקאסו היו בנכס יצירות אומנות בשווי של יותר ממיליארד דולר.

הבית שימש בעברו כבית חופשות הקיץ של ראש ממשלת בריטניה לשעבר ווינסטון צ’רצ’יל, שנודע כאחד מאדריכלי הניצחון על גרמניה הנאצית. גני האחוזה מפורסמים במיוחד בצרפת והם כוללים כמה מעצי הוויסטריה הכי גדולים באירופה וזן של ורד שגדל רק באחוזה אותו טיפח פיקאסו בעצמו.

וויתאנייג’ הודיע כי הנכס ישמש למטרות צדקה על ידי קרנות מקומיות וכי הכנסותיהם של אירועים שייערכו בו ייתרמו למטרות שתומכות ביוזמות לפיתוח בר קיימא.

הרוכש, ראיו ויתאנייג'. צילום: Business Wire
הרוכש, ראיו ויתאנייג’. צילום: Business Wire

פיקאסו 2

פיקאסו 3

אחוזת פיקאסו. צילומים: Business Wire

inner

כתיבת תגובה