אלפי עובדי בתי המשפט יקבלו עוד כסף, מענקים וקידומים

ההסכם, שיחול על כ-3,000 עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ בכל ערכאות השיפוט, כולל בין היתר מענקים, קידומי דרגות והגדלה של התוספת הייחודית הניתנת לעובדים מדי חודש

צילום: מרים אלסטר | פלאש 90

כמה כייף להיות עובד במערכת בתי המשפט. משרד האוצר, ההסתדרות, הנהלת בתי המשפט ונציגות העובדים חתמו הבוקר (ג) על הסכם קיבוצי חדש העוסק ברפורמה בבתי המשפט.

ההסכם, שהושג לאחר משא ומתן ממושך בין הצדדים שעיכב את ביצוע הרפורמה במערכת בתי המשפט ומנע את כניסתן של טכנולוגיות חדשות להיכל המשפט, יחול על כ-3,000 עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ, בכל הדירוגים ובכל ערכאות השיפוט, בהם עובדי מנהלה, עובדי מטה וקלדניות.

sorek-box

ההסכם יביא לשיפור משמעותי בתנאי ההעסקה בבתי המשפט, והוא כולל בין היתר חלוקת מענק בגובה 29 אלף שקל(!) לכלל העובדים, שיחולק בארבע פעימות במהלך שנות ההסכם. עוד נקבע בהסכם כי העובדים יקודמו בדרגה אחת באוגוסט 2020, מהלך שישפר את שכרם. לצד זאת, “תוספת בתי המשפט” הייחודית הניתנת לעובדים אחת לחודש, תוגדל ב-200 שקל לחודש, וייהנו ממנה בעיקר העובדים בעלי הדרגות הנמוכות.

בנוסף, הוסכם כי תוספת שכר מותנית בהגדלת שעות עבודת המזכירויות ובכך מקווה משרד האוצר לשפר את השירות שניתן לאזרחים. עוד הוסכם בין הצדדים על פתיחת סולם הדרגות של קלדניות השופטים בשלוש דרגות נוספות, כאשר הקלדניות הוותיקות יקבלו כבר עתה תוספת דרגה רטרואקטיבית מחודש ינואר הקודם (2017).

יושבת ראש ועד עובדי הנהלת בתי המשפט, הדס אוחיון, אמרה עם חתימת ההסכם: “אני שמחה שהגענו למעמד חתימת ההסכם שמהווה עבורנו הזדמנות לפתיחת דף חדש, בו תהיה מעתה שקיפות בין הוועד, העובדים וההנהלה תוך ראייה משותפת לטובת כל הצדדים. עובדי בתי המשפט הובילו מאז ומתמיד באיכות השירות שהם נותנים, ונמשיך לעשות זאת ביתר שאת. אני מודה לכל השותפים במו”מ שסייעו להביאו לקו הסיום”.

side
inner

כתיבת תגובה