אלקטרה תבצע את המעליות במגדל ‘הספירלה’ בכ-400 מיליון ש”ח

אלקטרה זכתה במכרז לאספקת מערכות אלקטרומכניות, מעליות ושירותים בהיקף של כ-400 מיליון שקל לפרויקט “הספירלה” עזריאלי בתל אביב | תקופת ביצוע העבודות נאמדת בכ-4 שנים | הספירלה, שאושר בינואר בוועדה המקומית, צפוי להיות המגדל הגבוה בישראל: 350 מטר גובהו – 91 קומות, חלקן מתחת לקרקע

מגדל הספירלה בתל אביב | הדמיה: KPF

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, מדווחת היום על זכייתה במכרז לביצוע המערכות האלקטרומכניות, התקנת מעליות ושירותי אחזקה בפרויקט  “הספירלה” של קבוצת עזריאלי בתל אביב. סך התמורה הצפויה בגין הפרויקט מסתכמת בכ- 400 מיליון שקל, כאשר תקופת ביצוע העבודות נאמדת בכ-4 שנים.

בחודש ינואר האחרון, נתנה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב אור ירוק למגדל הספירלה של עזריאלי בתל אביב, בסמוך לשלושת המגדלים ולקניון עזריאלי. המגדל, שצפוי להיות המגדל הגבוה בישראל, יתנשא לגובה של 350 מטר ויכלול 91 קומות (מתוכן 83 מעל פני הקרקע). המגדל צפוי לשלב מסחר בקומות הבסיס, קומות משרדים עד מחצית המגדל, מעליהן קומות מגורים להשכרה, ובחלקו העליון מלון הכולל כ-250 חדרים.

250/200 סייד בר + קובייה

אלקטרה מערכות תתקין בפרויקט הספירלה, את כלל המערכות האלקטרו-מכאניות, הכוללות מיזוג אויר ואוורור, חשמל, אינסטלציה וכיבוי אש. מורכבותן של המערכות שיותקנו בפרויקט זה הינה בהתאמתן לתנאים הייחודיים הנדרשים במבנים גבוהים במיוחד במספר פרמטרים, ביניהם, בטיחות אש, עמידה בלחצים הידרוסטטיים גבוהים, ושימוש במערכות חסכוניות באנרגיה.

אלקטרה מעליות גברה על חברות בינלאומיות במכרז מגדל הספירלה ונבחרה להקים, להפעיל ולשלוט במערך המעליות העצום של המגדל, המהוות את העורק הראשי של פרויקט מאתגר זה. החברה תתקין בבניין 47 מעליות ו-16 מדרגות נעות שיתחברו לקניון עזריאלי. מרבית המעליות יהיו כפולות (דאבל-־דק) חדשניות, כך שבאותה נקודת זמן תעצור המעלית בשתי קומות עוקבות,  ותאפשר לדוגמה להיכנס למעלית מקומה 80 וגם לצאת מקומה 81. המעליות, שיגיעו למהירות של 8 מטר לשנייה וקרוב ל-30 קילומטרים בשעה, תהיינה בעלות עיצוב ייחודי, כולל קירות ותקרות זכוכית בחלקן. 

Inner article

כמו כן, הפרויקט החדשני יכלול, לראשונה בישראל,  מערכת המיועדת לפינוי אנשים במצבי חירום. המשמעות היא  כי להבדיל מבניין רגיל, בו המעליות מושבתות בעת הצורך וכל הדיירים והמבקרים מפונים לגרם המדרגות, במגדל הספירלה תוטמע מערכת חכמה המזהה את רצפת המעלית שבה מתרחש אירוע חירום. בכך, ישרתו מעליות ייעודיות רק את אותה קומה ואלו הסמוכות לה, תוך העברת הוראות פינוי למבקרים בבניין, באמצעות מסכים ייעודיים. בנוסף, אלקטרה צפויה לעשות שימוש בטכנולוגיית Self-Climbing Elevator, מעלית לטיפוס עצמי, המותקנת בזמן הקמת הבניין. המשמעות של כך היא שבמקום תהליך בניית שלד הנמשך קרוב לשנה, ניתן להתקין מעלית כבר בשלבי הבנייה הראשונים, שתפעל בכלל הקומות בבניין זמן קצר לאחר סיום השלד. 

זכייה זו מגיעה לאחר שהשבוע דיווחה אלקטרה על חתימה של קבוצת טי.אם.טי שבה שותפה אלקטרה (40.5%) על הסכם הזיכיון בנוגע להקמת פרויקט הקו הירוק של הרכבת הקלה בגוש דן. 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה