אל על מערימה קשיים: ומה ענה המשקיע החרדי?

אל על דרשה בראשית השבוע מהמשקיע החרדי נפתלי רוזנברג מניו יורק הבהרות לגבי הסדר שאליו הגיע עם ממשלת ארה”ב, ומבקשת לברר במדויק: מי המשקיע, האב, קני (נפתלי) או שמא הבן, אלי מירושלים • ומה השיב אלי רוזנברג שבעבר דרש פגישה עם דירקטוריון אל על ולא נענה?

אלי רוזנברג | צילום: בן חורין אלכסנדרוביץ

לאחר שדירקטוריון החברה דחה את הצעת הרכישה של אלי רוזנברג, בא כוח דירקטוריון אל על, עו”ד דורי (אביגדור) קלגסבלד שיגר השבוע מכתב לאלי רוזנברג מירושלים, שמעוניין לרכוש 45% ממניות אל על תמורת 75 מיליון דולר, ובו בקשת הבהרות לגבי הסדר הנוגע להונאת ביטוח לכאורה, של רשת הסיעוד של קני (נפתלי) רוזנברג בניו יורק, אביו של אלי רוזנברג.

“לצערנו מרשך לא עונה לשאלות שנשאל, כגון האם למעשה מייצג אלי רוזנברג בעסקה את אביו קני רוזנברג? לא הוגש לנו פירוט לגבי יכולותיו הכספיות ולא לשאלה האם הסכום שהופקד בנאמנות בחשבונך יחולט על ידי אל על אם רוזנברג יחליט שלא לבצע את העסקה”, כתב קניגסברג לבא כוחו של אלי רוזנברג, משרד עו”ד שיבולת. זאת, לאחר שאלי רוזנברג דרש להיפגש עם דירקטוריון אל על כדי לדון עמו פנים אל פנים בהצעת הרכישה שהציג מול רשות החברות הממשלתיות – ממנה קיבל אור ירוק לכאורה לעסקה.

250/200 סייד בר + קובייה

במכתב נאמר עוד, “כמו כן בימים האחרונים הובא לידיעתנו קיומו של הסדר מחודש אוגוסט 2018 בין CPHL – חברה שבבעלות קני רוזנברג לבין ממשלת ארה”ב ומדינת ניו יורק. ממשלת ארה”ב טענה כי החברה הגישה וגרמה לצדדים שלישיים להגיש תביעות כוזבות לקבלת כספים מרשויות המדינה. במסגרת ההסדר, לצורך סילוק טענת תרמית שנטענה בו, CPHL הסכימה לשלם לממשלה ומדינת ניו יורק פיצוי בסך של 1.65 מיליון דולר לסילוק הטענות לפיהן רימתה את המדינה. מרשתי מבקשת לקבל לעיונה את כתבי הטענות, הקשורים להליך הנ”ל בהם מפורטות טענות ממשלת ארה”ב כנגדכם”.

עוד נכתב מול הדרישה לפגישה, כי “כדי להסיר צל של ספק כאילו הדירקטוריון מסרב לפגוש במרשך, הדירקטוריון הסכים לקיים פגישה, ומבקש כי מרשך רוזנברג יהיה נוכח אישית בפגישה”.

“מפרים ברגל גסה”

בתגובה שיגר אלי רוזנברג מכתב לדירקטוריון חברת התעופה הישראלית, בו קבל על התנהלות בעלי השליטה בחברה: “כל המכתבים הללו הם ניסיון ציני של בעלי השליטה באל על לנצל את שליטתם בדירקטוריון כדי לחבל בכל מהלך שיביא לאובדן שליטתם בחברה – גם במחיר פגיעה בכל מהלך שיש בו כדי להציל את החברה מחדלות פירעון.

“מן הראוי שתפנה את שימת לבם של אותם אלה מחברי דירקטוריון אל על, שאינם בקיאים כמוך בדין כי בשלב זה, בו מצויה אל על מכבר במתחם חדלות הפירעון, קמה להם חובה נוספת על אלה שהם מפרים ברגל גסה זה מכבר, והפעם כלפי נושי אל על. אלה, כמו גם בעלי התפקיד שצפויים לנהל אותה לאחר קריסתה הקרובה, לא יהססו לבוא עמם חשבון בשל מעשיהם ובעיקר מחדליהם שיביאו לפגיעה בסיכויי אל על לפרוע את חובותיה לנושיה”.

Inner article

רוזנברג הזכיר את דבריו של מנכ”ל החברה גונן אוסישקין כי אם לא תגייס החברה מזומנים היא תקרוס, תמה מדוע אפוא היא מסרבת לרכישה בתמורה ל-75 מיליון דולר וטען עוד כי היעדר פגישה עמו לאחר שלשה שבועות של דיונים – מוכיח שחברי הדירקטוריון אינם מקלים על ביצוע העסקה.

במענה לשאלה אם הוא מייצג את אביו או את עצמו, ענה רוזנברג הבן, “על רקע זה יובהר שדירקטוריון אל על אינו מוסמך ואינו אמון על שאלת מתן היתר השליטה וזהות הגורם המקבל את היתר השליטה. עמדתה של רשות החברות הממשלתיות בנושא זה חד משמעית היא, ודי בכך לסתום את הגולל על טענות, שאלות ורמיזות חסרות יסוד בעניין זה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה