אל תחכה ללקוחות – יוסי לוי

יועץ עסקי חייב להיות אדם שהצליח בעצמו בעסקיו, טרם יילך להשפיע על אחרים מהגיגיו • כך אומר יוסי לוי, ‘לא מנטור’ מוכר ויקר בעולם העסקי, ליהודה אדלר על כוס קפה

פודקאסט - יהודה אדלר

תודו שבכל פעם שאתם שומעים את המילה מנטור עסקי, עולה לכם האסוסיאציה של ה’בלה בלה’ בסגנון – “בוא תעשה מיליון ש”ח תוך 32 יום”. אז זהו שלקחתי אחד כזה והושבתי אותו לשיחה עם סכין בין השיניים. יוסי לוי מתעקש שלא יקראו לו מנטור. הוא כועס על זילות המושג ועל אלו שכל הכסף שלהם נצבר רק מללמד אחרים.

250/200 סייד בר + קובייה

לדבריו, מנטור טוב חייב להוכיח את היכולות וההצלחות שלו, קודם כל בביזנעס האישי ורק אח”כ ללכת ללמד אחרים איך להצליח. הוא עצמו פתח חברה אמריקאית גדולה מאוד לשיווק קורסים דיגיטליים, לנהל את החברה הוא שם את העובדת הכי טובה שלו, רק כי הוא מאמין בבניית מכונה כ”כ משומנת ונכונה שכבר לא צריכה אותך שם כדי לעבוד. זה חכם.

כשהוא סיים להקים את החברה הזאת הוא חזר לכובע הראשון שלו – הובלת פרילנסרים להכפלת ושילוש הרווחים (כיבסתי יפה את המושג מנטורינג). הוא לוקח הרבה מאוד כסף לפגישות אישיות ובכלל הקורסים שלו יקרים, אבל הוא כ”כ בטוח ביעילות של הידע שלו שזה אפילו נשמע שווה.

שאלתי אותו על כל העולם הזה שהוא מתעסק בו, מה זה אומר שיווק נכון, למה רשימת תפוצה כ”כ קריטית לעסק והאם זה מתאים לכל מוצר. דיברנו הרבה על השיטה שלו – שיווק אסטרטגי, ממה היא מורכבת ומה נדרש כדי להצליח בה. שאלתי אותו על מיתוג עצמי – למה זה חכם והאם זה לא מסוכן. הספקתי גם לדבר איתו על שלושת הכלים שלדעתו בלעדיהם אי אפשר, אבל ממש אי אפשר! להצליח. סיקרנתי אה? בשביל זה יש כוס קפה.

Inner article

 

אחד הדברים שאני יותר מתחבר אליהם אצל יוסי, זה הראייה הרחבה שלו בכל מה שקשור לשיווק וגיוס לקוחות. כמו למשל הדעה הנחרצת שלו, ששיווק נכון חייב להיות בנוי במערך רחב. לא נכון ולא יעיל להישען רק על ערוצים ספציפיים. כי ביום שפייסבוק תשנה את האלגוריתם מה תעשה?! בכלל, הוא בטוח בזה שאין כסף שגדל על העץ, אבל בעבודה מאומצת ובעיקר נכונה, אפילו השמיים לא הגבול, רק תאמין שזה אפשרי. בקיצור, הבנאדם מלא השראה שרק עושה לך חשק לקרוע את העולם עם העסק שלך.

לסיום הוא הפתיע אותי בזה, שלדעתו ב-2020 לא חייבים אתר אינטרנט כדי לגדול ולצמוח, בשיווק נכון ובניית מכונה יעילה אפשר להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלך גם אם אין לך אתר מפוצץ, הוא עצמו הראייה.

היה פצצה, כל אדם שמשווק משהו יכול ללמוד פה הרבה ובינינו מי לא כזה, אם לא מוצר אז את עצמך. תקשיבו תיהנו ותכתבו תגובות, אני פה.

 

רוצים לקבל עוד מיהודה אדלר?

>>>>https://mailchi.mp/0865d34b0e78/podcastbiznes

ליצירת קשר אישי עם יהודה אדלר [email protected]

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה