אל תעלימו מסים היום, למרות השביתה

אלפי עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים בכל רחבי הארץ החלו בשביתה הבוקר • זאת, לאחר שורת החלטות חד-צדדיות הפוגעות בשכרם של העובדים ותנאי קידומם, לצד עומסים קשים ומחסור מתמשך בכוח אדם

משרדי מס הכנסה בפתח תקוה | צילום: דודי לדרמן

החל מהיום (ד), כ-3,500 עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים יחלו בשביתה בכל היחידות ברחבי הארץ. במסגרת ההשבתה, שתחל בשעה 06:00 בבוקר, לא תהיה קבלת קהל, לא יטופלו בקשות הציבור, לא ייערכו ביקורות ולא תיערך כל עבודה אדמיניסטרטיבית.

ברקע לשביתה סירובה של הנהלת הרשות להיכנס למשא ומתן עם נציגות העובדים בנוגע לשורה של צעדים חד-צדדיים הפוגעים בעובדי האגף, בזכויותיהם ובתנאי שכרם, ביניהם פגיעה בתשלום השעות הנוספות והכוננויות ודרישות דרקוניות הפוגעות בזכות הדמוקרטית של העובדים להתארגנות.

250/200 סייד בר + קובייה

בנוסף, תוטמע תוכנה חדשה באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין שתביא לפגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם של העובדים, ובוטלו זכויות רבות שניתנו להם במשך עשרות שנים. אם לא די בכך, העובדים סובלים ממחסור הולך ומתמשך בכוח אדם המביא לעומס מטלות רב שמקשה עליהם לבצע את מלאכתם באופן יעיל ויסודי. במקביל חלה האטה בפרסום המכרזים למשרות שונות ברשות, דבר הפוגע באופק הקידום של עובדים רבים.

על אף פניות חוזרות מצד ההסתדרות והעובדים ודרישה להיכנס למשא ומתן תוך הפסקת הצעדים החד-צדדיים, הנהלת הרשות נוקטת בדרך של התעלמות גורפת  ממצוקת העובדים, המבקשים להמשיך ולבצע את עבודתם.

מיו”ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, נמסר: “עשינו כל אשר לאל ידינו לשכנע את הנהלת הרשות שלא לנהוג בגבהות לב ובאטימות. לצערי, ככל הנראה בתקופה כזאת אין מי שיקבל החלטות מתוך אחריות והניהול הפך הפקר להחלטות של אנשים ללא אומץ. נעשית פה פגיעה בעובדים ללא דיון ולזאת לא נסכים”.

870/135 ליינר ארטקל

יו”ר ועד עובדים ארצי, ודים אבנשטיין, ציין: “אני שב וקורא להנהלת הרשות לגלות אחריות, לפתוח במשא ומתן עם ועד העובדים ולמנוע את הפגיעה בציבור, אשר כל כולה נובעת מהתנהלותה של ההנהלה שמגלה אדישות מוחלטת לזכויות עובדיה המסורים. אנו רוצים לפתור את כל המחלוקות ולהמשיך להצעיד יחדיו את רשות המסים, להישגים מדהימים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "אל תעלימו מסים היום, למרות השביתה"

 1. למה הכותרת שלא במקום
  הרי הכל ממוחשב אין דבר כזה להעלים מס
  הרשות לא משחקת בשקלים
  היא רוצה את האנשים הכבדים שיש עליהם בשר
  וגם היום איך לך לאן לברוח כל הדרכים והמחסומים מרושתות
  במצלמות של שבכ מס הכנסה היום סתם מחפשים
  במחסומים שבחים מחפשים כסף

כתיבת תגובה