“אמא שלך תתארח אצלי”, הבטיח עמיר פרץ למקבילו האמירתי

השר האמירתי בן טוק אל מארי קרא לישראלים להירשם למיזם שמלמד מיליון צעירים לפתח אפליקציות על חשבון איחוד האמירויות • פרץ הציע להקים קרן מו”פ משותפת למימון פרויקטים לפיתוח טכנולוגיות משותפות בין חברות ישראליות לאמירתיות ובן טוק הבטיח ללמוד את הנושא עד לפגישתם הבאה, בעוד כחודש

השר עמיר פרץ והשר האמירתי | צילום: דוברות שר הכלכלה

שר הכלכלה והתעשייה ויו”ר מפלגת העבודה עמיר פרץ נפגש אתמול עם שר הכלכלה האמירתי עבדאללה בן טוק אל מארי. השניים סיכמו על הגעתו של השר פרץ במהלך נובמבר לחתום על הסכם שיתוף הפעולה בין שני משרדי הכלכלה.

“אני מברך על כך שההסכם הזה גם הקפיא את כוונות הסיפוח, ולכן בנוסף להקמת פרויקטים משותפים בין איחוד האמירויות וישראל ניתן ליזום פרויקטים משולשים גם עם הפלסטינים. הדבר יהווה פריצת דרך חשובה להגעה לחידוש המו״מ המדיני, מכיוון שכל פרויקט שישפר את חייהם של הפלסטינים יוריד את המוטיבציה לאלימות”, אמר פרץ.

250/200 סייד בר + קובייה

 השר בן טוק אל מארי: “בואו נפעל למען ילדינו ונכדינו שיחיו בעולם טוב יותר, וננסה להתגבר על כל המחסומים הפוליטיים.

פרץ הוסיף: “מאז שנכנסתי לפוליטיקה הישראלית, תמכתי בהסכם שלום עם הפלסטינים, דרך שתי מדינות לשני עמים. ואני מקווה שיחד, אתה ואני נפעל לקידום הכלכלה הפלסטינית. כל השקעה כלכלית ברשות הפלסטינית מורידה את האלימות ומאפשרת פתח לפתרון הסכסוך.”

השר בן טוק אל מארי אהב את הרעיון ואף הציע להקים פרויקטים משולשים. לדבריו: “בואו נתגבר על המחסומים הפוליטיים  ונפעל למען קירוב הלבבות של כולנו. בוא נקים פרויקטים שיהפכו את האזור טוב יותר לילדינו ולנכדינו.”

במהלך הפגישה, השר פרץ, הציע לשר בן טוק אל מארי להקים קרן מו”פ משותפת למימון פרויקטים לפיתוח טכנולוגיות משותפות בין חברות ישראליות לאמירתיות. השר בן טוק אל מארי, הגיב בחיוב ואמר: “אנו נלמד לעומק את ההצעה הזו ועד לפגישה אצלנו בחודש הבא נבוא מוכנים על דרך הפעולה של הקרן. “

השר בן טוק אל מארי פנה לשר פרץ והציע לאפשר לישראלים להצטרף לפרויקט “1 מיליון coder”: “המטרה שלנו היא ללמד על חשבוננו מיליון צעירים לפתח אפליקציות. אנו מעבירים את תכני הלימוד מרחוק, למשך 12 שבועות. עד היום למדו כ300-400 אלף צעירים כולל ממצרים ואוזבקיסטן ואני מזמין את הישראלים להירשם ולהצטרף לפרויקט” .

Inner article

בסיום הפגישה שהיתה באווירה חמה וידידותית, השר בן טוק סיפר לשר פרץ שאמא שלו מאוד רוצה להגיע לישראל. פרץ ענה לו: ” תבטיח לי שכשאמא שלך תגיע לישראל, היא תהיה האורחת האישית של אשתי ושלי”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה