'אמזון' החלה הלילה את פעילותה בישראל

'אמזון' הודיעה למוכרים הישראלים על שילוח בתוך חמישה ימי עסקים לישראל • המוצרים יותאמו ללקוחות המקומיים ולא יעברו במרלו"ג בארה"ב • ירידות שערים במניות הקניונים ומרכזי המסחר בבורסה • והאם 'אמזון' תפעל במרלו"ג מקומי בעתיד?

משלוח חינם מאמזון | צילום: Jeramey Lende, שאטרסטוק משלוח מאמזון | צילום: Jeramey Lende, שאטרסטוק

חרושת הספיקות סביב כניסתה של 'אמזון' לישראל, הוסר הלילה סופית. בהודעה ששלחה החברה לספקים מישראל הפעילים באתר, כתבה החברה בכי מעתה ישנה אפשרות של הוספת תוכניות שילוח של מוצרים לישראל.

הראשונים לקבל את ההודעה, היו ישראלים הרשומים ב'אמזון' כמוכרים, ושעד כה השתתפו כספקים רגילים במכירת מוצרים למדינות בהם 'אמזון' פעילה. כעת חשפה החברה כי בכוונתה לשגר את מוצריה גם לארץ, ולכן כשלב ראשון היא פונה לישראלים המוכרים באתר שישתתפו בפיילוט הראשוני.

בעבר פורסם ב'ביזנעס' כי לובי של ספקים ישראלים מתנגד נחרצות לכניסתה של 'אמזון' לישראל שכן הדבר עלול לפגוע אנושות במכירות בקניונים ובחנויות זאת לאחר מספר שנים שכבר נרשמה האטה במכירות, עקב ההזמנות המבוצעות על ידי ישראלים בשוק המקוון.

על פי דיווחי רשות הדואר, ישראלים מזמינים מיליוני פריטים בשנה מחברות בחו"ל כאשר אלו נשלחים באמצעות הדואר ועוד חברות שילוח.

נציין כי פערי המחירים ביחס לרכישות בחנויות בישראל מצדיקים את הבחירה במוצר באמצעות תמונה בלבד, למרות חוסר היכולת מהתרשמות פיזית של הפריט.

עתה מתברר, כי למרות ענייני מיסוי שפרסמנו אודותם בשבוע החולף, ולפיהם רשות המסים מבקשת להטיל מס על 2.5%-3% ממחזור המכירות של חברות אינטרנט הפעילות עסקית בישראל – ענקית המסחר המקוון האמריקאית הצומחת בממדים מפלצתיים בכל העולם על חשבון הסוחרים המקומיים איננה מתכוונת לפסוח על ישראל הידועה כצרכנית משמעותית בשוק המקוון. זאת, כאמור, עשתה הלילה את הצעד הראשון לקראת זה.

ההודעה של 'אמזון' למוכרים כללה את האפשרות לשילוח מוצרים ללקוחות ישראלים ישירות מהמוכר בארץ ללא צורך במשלוח למרלו"ג החברה בארה"ב, תוך ציון כי הדרישה היא לספק את המוצר בתוך חמישה ימים מעת ההזמנה.

'אמזון' קוראת למוכרים הישראלים להירשם מיד כדי לפנות ללקוחות בישראל ולהציע להם מבחר מקומי כולל מוצרים ייחודיים הרלוונטיים ללקוחות המקומיים.

יצוין, כי באופן מסורתי כל כניסה של 'אמזון' למדינה חדשה מתחילה באופו פעילות דומה בו היא מפנה מוכרים ממדינה זו לקונים מקומיים ובהמשך היא מרחיבה את הפעילות לכלל מוצריה.

נראה, כי השלב הבא יהיה פתיחת מחסנים בישראל לכל מוצרי 'אמזון' – או בירדן הסמוכה, כפי שפורסם בעבר ב'ביזנעס' – וכי אנו צפויים לשינוי משמעותי בשווקים בעקבות כך. את החישוב הפשוט הזה עשתה כבר הבורסה הבוקר כאשר מניות הקניונים 'עזריאלי', 'מליסרון' ו'ביג' רשמו ירידות שערים עקב השמועה אודות כוונותיה של ענקית המסחר המקוון.

עם זאת, בשורה זו עשויה להיות חיובית עבור הסוחרים הישראליים שמשתמשים כבר היום ב'אמזון' לפעילותם העסקית ובחרו זה מכבר למכור מוצרים באמצעות האינטרנט.

כתיבת תגובה