'אמזון' סגרה עסקת רכש עם 'נייר חדרה'

כחלק מהקפיצה למים העמוקים בישראל 'אמזון' תבצע רכישת מוצרי אריזה ייחודיים, לפי התקנים המחמירים שאימצה, ב'נייר חדרה', באמצעות חברת הבת, כרמל פרנקל • חברת הבת רכשת מכונות דפוס דיגיטליות שיאפשרו לסוחרים למכור את מארזיהן תוך קד"מ

מפעלי נייר חדרה | צילום: יח''צ

ענקית הקמעונאות באונליין, 'אמזון', ממשיכה לעשות גלים בישראל כשמניות 'נייר חדרה' קפצו אתמול לאחר הודעה כי 'אמזון' תבצע רכש מתמשך של נייר וחומרי אריזה כחלק מתהליך כניסת החברה לישראל, וזאת – לאחר שהמאמצים לעצור את התהליך כשלו

'אמזון', ששינתה את פני המסחר ב-20 השנים האחרונות מהקצה אל הקצה בארה"ב ובעולם כולו הייתה חשופה לביקורות בעקבות טביעות פחמן על אריזות המוצרים המשווקים דרכה. בין הטענות, עלתה העובדה כי החברה משתמשת בחומרים המזיקים לסביבה או אורזת לשווא מוצרים קטנים באריזות מנופחות.

Box

בעקבות כך, החמירה 'אמזון' את הכללים והקימה רשימה ארוכה של תקנים מחמירים בכל הנוגע לאריזות. כדי לעמוד בתקנים שקבעה 'אמזון', שלחה חברת הבת של נייר חדרה, 'כרמל פרנקל' כמה מבכיריה לסיאטל, במטרה ללמוד ולקבל הכשרה בכל הנוגע לייצור אריזות על פי התקנים ולאסוף את כל המידע הדרוש באשר לגדלי האריזות, הדפסה וברקודים.

ההסכם עם נייר חדרה מעמיק את נוכחות אמזון בישראל  זאת לצד הצפי האפשרי להקמת מרלו"ג ענק (גם אם יהיה בירדן, מטעמי מיסוי וכדומה) כדוגמת מקומות אחרים בעולם.

על פי הצפי, המסחר המקוון בתוך ישראל אמור לגדול כעת ומנכ"ל החברה, גדי קוניא, אמר כי נייר חדרה בשליטת קרן פימי נערכת לכך, וכי ההסכם עם 'אמזון' כמעבדה המוסמכת בישראל בכל הקשור לייצור אריזות ממצבת את החברה בעמדה טובה עבור קמעוניים ישראליים שישווקו את מרכולתם דרך אתר 'אמזון'.

Inner

בתוך כך, נמסר מחברת הבת 'כרמל פרנקל', על רכישת שתי מכונות מתקדמות של דפוס דיגיטלי המאפשרות ליצרנים לשלב את האריזות בתוך מערך הפרסום וקידום המכירות בנקודת המכירה. התועלת השיווקית של אריזות בהדפסה דיגיטלית מאפשרת ל'כרמל פרנקל' לגבות תשלום גבוה יותר עבור האריזה הסטנדרטית לעומת החברות המתחרות בה.

Inner

כתיבת תגובה