"אמרתי לו: אם טוב לו בלימוד בכולל, שלא יעזוב"

"מי שלומד בכולל שימשיך ללמוד. אנחנו לא מעוניינים לשנות את החברה החרדית" • את הדברים אמר הפילנתרופ היהודי-בריטי מארק שימל שמשמש כנשיא קרן 'אחים גלובל' בסוף השבוע בועידת ההייטק החרדי 2020 שנערכה בירושלים

מארק שימל בועידת ההייטק החרדי 2020 |צילום: פנחס עמנואל

במושב מיוחד שנערך בוועידת ההייטק החרדי 2020 שנערכה בירושלים בסוף השבוע, תחת הכותרת "From Jewish Nation to Startup Nation", שוחח איש העסקים הבריטי מארק שימל שמשמש כנשיא קרן 'אחים גלובל' עם העיתונאי צביקה קליין שמרבה לסקר את יהדות התפוצות.

השיחה עסקה בתרומתה של יהדות העולם לעידוד תעסוקת חרדים ולקידום שילוב חרדים בהייטק הישראלי ובתחום יזמות ההייטק בפרט. שימל סיפר על פעילותה של 'אחים גלובל' השותפה במתחם החדשנות לחרדים – ביזמקס ובחממת הסטרטאפים החרדים 'ביזלאבס' שהעמידה עד היום 14 סטארטאפים חרדיים על הרגליים.

"כשעמדתי מקודם מחוץ לאולם ניגש אלי מישהו ואמר שהוא מחפש עבודה לאחיו שיושב ולומד בכולל. אמרתי לו שאם הוא יושב ולומד וטוב לו בכולל שלא יעזוב ושימשיך ללמוד", סיפר שימל, "אני מאוד מעריך את הערכים של לימוד התורה והערכים של הציבור החרדי, אני לא רוצה לשנות אף אחד אפילו במעט".

לדבריו, פעילות 'אחים גלובל' נועדה לסייע לאלה שאינם בנויים ליום לימודים ממושך בכולל. "החברה החרדית כל כך גדולה היום, שהיא מכילה מגוון רחב של אנשים שחלקם רוצים ויכולים ללמוד בכולל וחלקם אינם בנויים לכך והם יוצאים לפרנס את המשפחות שלהם בעבודה מכובדת. אנחנו רוצים לסייע להם להתפרנס בכבוד ושיוכלו להמשיך לשמור על אורח חיים חרדי", אמר שימל.

870/135 ליינר ארטקל

פעילותה של 'אחים גלובל' כוללת את מרכזי אחים בבני ברק ובאשדוד ואת מרכז החדשנות ביזמקס בירושלים שמופעל בשיתוף פעולה עם קרן קמ"ח והרשות לפיתוח ירושלים.

כתיבת תגובה