אנג'ל יורדת מהעץ: ההתנצלות הרשמית הגיעה

בשעות אחר הצהריים הגיעו לבית האבלים ברחוב ראב"ד 17 עמר בר לב יו"ר דירקטוריון אנג'ל יחד עם ירון אנג'ל הבעלים של המאפייה, כדי להתנצל על הפגיעה בראש הישיבה, הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל | השניים הביאו מכתבים אישיים של התנצלות, האחד נכתב בידי עמר בר לב והשני בידי המשפחה | קמפיין רחוב עם מודעת התנצלות יוצא לדרך

עמר בר לב וירון אנג'ל בניחום אבלים בבית משפחת ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל, הבוקר | תיעוד מתוך הרשתות החברתיות. שימוש לפי סעיף 27 לחוק זכויות יוצרים

"כידוע לכם לפני מספר שבועות התקיימה הפגנה פוליטית בקרבת מקום מגוריו של ‏הרב. בדיעבד נוכחתי שפרסומים שונים – שגויים – טענו שמיקום ההפגנה היה מול ביתו של הרב וכנגדו ופגעה בכבוד התורה ועקב כך גרמה לפגיעה בציבור גדול, לא זו הייתה כוונתי", את הדברים הללו כתב עמר בר לב, יו"ר דירקטוריון אנג'ל במכתב אישי שאותו נשא כשהגיע לניחום אבלים בבית מרן ראש הישיבה, הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל, שאל מול ביתו הפגין לפני מספר שבועות.

"התכוונתי להבעת עמדה אישית ובוודאי שלא לפגיעה או התרסה נגד ‏גדול הדור. לו הייתי מודע מראש לסיטואציה אליה נקלענו ולתחושת הפגיעה, בוודאי ‏שהייתי נמנע מכך – ועל כך אני מביע צער ומתנצל מקרב לב", כתב בר לב (שבאופייניות פספס והחליף את חודש סיון בניסן).

מכתב ההתנצלות של עמר בר לב למשפחת אדלשטיין (לפי סעיף 27א)

עמר בר לב הגיע מלווה בירון אנג'ל, מבעלי המאפיה, שנשא איתו אף הוא מכתב, מטעם המשפחה בעלת השליטה: "לא הייתה ולא נעשתה כל אמירה פוגענית, או מעשה זה או אחר מטעמה של החברה או על דעתה של מי מהאנשים המזוהים עם החברה או עובדיה. חברת אנג'ל מכבדת ומשרתת שנים רבות את הציבור החרדי תוך הקפדה על כשרות מהודרת, ושמירה על יחסים טובים עם מגוון האוכלוסייה החרדית, ומעסיקה רבים מבני הציבור החרדי", נאמר במכתב משפחת אנג'ל, ולדבריה, "אנו מתנערים מהדברים שיוחסו לנו. אנו מתנצלים על ששתקנו עד כה, המטרה הייתה הפוכה, ולא נועדה להיות 'שתיקה כהודאה', ועל זה נאמר: מודה ועוזב ירוחם. תנוחמו מן השמים".

מכתב התנחומים של בעלת השליטה במאפית אנג'ל למשפחת אדלשטיין (שימוש לפי סעיף 27א)

כזכור, במשך השבועות שחלפו לא הגיבו אנשי המאפיה כלל לצעד הצרכני שבמסגרתו ביטלו ראשי מוסדות וצרכנים פרטיים את הקנייה מתוצרת אנג'ל. במהלך תקופה זו איבדה אנג'ל את שמה הטוב בקרב הציבור, ואף מספר זכיינים בחרו להודיע כי לא ימכרו את תוצרת אנג'ל. חלקם אף הסירו את שם הרשת מחנותם.

עתה, בצעד מתוכנן היטב – לצד חלק הניחומים שתואם עם משפחת ראש הישיבה – ובניסיון לשקם את יחסי המאפיה עם הציבור החרדי, תצא אנג'ל בקמפיין חוצות נרחב בו תתנצל על הפגיעה ותבקש בחזרה את אמון הציבור. לפי פרסום של העיתונאי אבי רבינא, כך ייראה הקמפיין העתידי של החברה על לוחות המודעות ברחבי הערים החרדיות – ואולי גם בעיתונות היומית (אף שלמעט 'המודיע', זו לא נטלה חלק בליווי החרם, לבקשת ראש הישיבה זצ"ל):

קמפיין ההתנצלות של אנג'ל (מקור: פרסום של העיתונאי אבי רבינא)

בתגובה להתנצלות צייץ ח"כ משה גפני בטוויטר: "הפרשה העגומה המכונה פרשת אנג'ל – הוכיחה קבל עם ועולם, שהציבור החרדי נזהר בכבוד מנהיגיו, שומר על כבודם, על כבוד הציבור ועל כבוד התורה, והוא עושה זאת בשקט ובאופן הטבעי ביותר. על התנצלות ראשי אנג'ל נאמר 'טוב מאוחר מלא כלום'. כולנו ידענו את ההשלכות של ההתנהגות הזאת כלפי החברה, ואנו אומרים כעת "מודה ועוזב ירוחם".

2 תגובות ל: "אנג'ל יורדת מהעץ: ההתנצלות הרשמית הגיעה"

  1. נראה את עומר בר לב עומד עם מגפון באמצע בני ברק ומתנצל.
    חכמה גדולה לצעוק כמו אנטישמי באמצע בני ברק ולתעד זאת בטוויטר מול אלפי צופים. ואח"כ להתנצל מול 4 – 5 איש.

  2. קשקוש… הוא בכלל לא התנצל. הוא בדעה שהוא צודק. מבחינתו אותו הרעיון רק בכתובת חדשה …
    חוץ ממה שהוא הודיע בתקשורת החילונית כי הוא לא התנצל . אז חברה לא להתבלבל…

כתיבת תגובה