אנטישמיות בדרך לאומן: 1,200 גריבנה לכל אוטובוס תיירים

מס חסידים: בשונה מכל עונות השנה הוטל מס גבוה על כל אוטובוס או טנדר הנכנס לאסוף מעל 16 נוסעים משדות התעופה • באתר רשות שדות התעופה מופיע המס, כמיועד במיוחד ל’חסידים’ העולים להתפלל בעונה זו על ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן

מס הסמכה. צילום: מתוך אתר שדות התעופה באוקראינה

נראה שהצרות לא עוזבות את הנוסעים לאומן. ‘מניעות’, ‘הסתרות’, קוראים לזה ב’ברסלבאית’. אך אין ספק כי אורו של ראש השנה ב’קיבוץ’ הגדול בצל ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן – יהיה גדול הרבה יותר כשיסתלקו כל אלה.

וכך, לאחר שאתמול נודע על העוקץ הגדול בקריסת ‘אירו-פנים’, והותרת קרוב ל-2,000 איש ללא כרטיסי טיסות כאשר הכסף ככל הנראה לעת עתה – לא יוחזר, ‘ביזנעס’ חושף עתה כי השנה נולד מס חדש, אנטישמי וחסר כל סיבה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

לאחר זה לפחות למעלה מ-10 שנים שלא היה מיסוי על אוטובוסי תיירים האוספים את הנוסעים מאזור שדה התעופה – בקייב, באודסה ועוד, ברחבי אוקראינה – עתה, ערב ראש השנה תשע”ט, מסתבר שהכל אפשרי במטרה לייצר הכנסות למדינה ולכלכלתה הקורסת, ואם על הדרך ניתן לפגוע בתיירים היהודיים במס שאין לו כל כינוי אחר מלבד ‘מס חסידים’ – למה לא.

לפי נתונים שהגיעו ל’ביזנעס’, השנה, בעונה זו דווקא, כל אוטובוס תיירים או טנדר המסיע מעל 16 נוסעים, אינו יכול עוד לחנות או לשלם על כניסה חד פעמית לחניה, סכום זעום, אלא נדרש לשלם מס-הסמכה לתקופה זו, בסך 1,200 גריבנה (שווה ערך לכ-43 דולר ארה”ב) שיאפשר לרכב הגעה ללא הגבלה.

בעלי חברות הסעות כמו ‘פיאכלה’, אומן אקספרס, טובול ועוד, שתמהו על ההיטל החדש, הופנו לאתר רשות שדות התעופה האוקראינית (ראו קישור לעמוד הרלוונטי) המודיע על כך. “תשלום עבור רישיון הסמכה לרכב המסיע חסידים”, זהו התרגום החופשי של כותרת ההודעה באתר. לקרוא ולא להאמין.

בשקט, בעלי חברות ההסעות התמהים, נענו כי מדובר במס, שלא פחות ולא יותר, מוטל עתה על תיירים יהודיים בעונה זו, כיון שהם ‘מוכנים ויכולים לשלם’, כך לדברי אחד הפקידים במקום. קרי: מס אנטישמי, הקובע תשלום מיסוי לאוטובוס בעונה הבוערת של התיירות באוקראינה, ומיועד ליהודים בלבד.

לפי דברי כמה מבעלי חברות ההסעות באוקראינה, המס אינו מוטל על אוטובוסי תיירים אחרים, והעלמת עין נרשמת מתיירים שאינם יהודים. “לא ייתכן שאנחנו נשלח את האוטובוסים או טנדרים שכבר שילמנו עבורם את מס ההסמכה. אנחנו שוכרים המון נהגים מקומיים, ומצרפים אותנו למערך ההיסעים שלנו – איך ייתכן שנשלם כזה סכום אדיר על כל רכב? זה סכום שהוא פי 15 מכניסה חד פעמית לחניה. ואם הטנדר או האוטובוס שנשכור – ואינו עובד איתנו בקביעות – ייכנס רק פעמיים או שלש? אבל לאף אחד באוקראינה לא איכפת. יש תרנגולת שמטילה ביצי זהב, וכולם רוצים לאסוף אותן”.

האם המס על החסידים חוקי? בעצם, על אוקראינה אין שאלות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "אנטישמיות בדרך לאומן: 1,200 גריבנה לכל אוטובוס תיירים"

  1. נ – נח – נחס נמאס כבר,
    מה העבודה הזרה הזו לכם, מנהגי הגויים,
    בושה וחרפה, הזוהי יהדות?

    בקשה מצדיק = אמונה בנשמה היהודית
    בקשה על קבר = אלילות

כתיבת תגובה