אפליית חרדים במכרז חדש בחריש?

משרד השיכון חוסם את כניסת החרדים לחריש • למרות שאין כמעט תושבים ותיקים בעיר, מכרז מחיר למשתכן מיועד רק ל'בני מקום' • משרד השיכון: יהיו הגרלות נוספות לכלל האוכלוסיה

פרויקט בבניה בחריש | צילום: ביזנעס

לאחר שבעבר נפסלו מכרזים בעיר חריש בבית המשפט, בהן זכו קבוצות רכישה חרדיות, נראה ששוב יש ניסיון למנוע רכישת דירות על ידי חרדים, הפעם במכרזי מחיר למשתכן שפורסמו הבוקר. כך נחשף על ידי שלומי זייבלד, באתר 'ככר השבת'.

הבוקר (חמישי) פורסם באתר הרשמי של משרד הבינוי והשיכון מכרז חדש, אך חרדים שביקשו להירשם להגרלה, נדהמו לגלות כי כל הדירות במכרז מיועדות רק לבני המקום.

בדרך כלל, לא מגבילים את כל המכרז רק לבני המקום, מה גם שבעיר כה צעירה, כמעט לא הגיוני שיהיו נרשמים או רוכשים 'בני מקום'. ההגדרה של בן מקום לפי משרד השיכון הינה "מי שמתגורר ב-3 השנים האחרונות או ב-4 שנים מתוך 10 השנים האחרונות, בתחום שיפוטה של הרשות שבה ייבנה הפרויקט". אלא שבחריש  – כידוע, רק בשנתיים האחרונות, החל האכלוס ההמוני.

עו"ד נתן רוזנבלט, הפעיל בתחום, צוטט, כי מדובר בהבחנה שבאה למנוע מהציבור החרדי לרכוש דירות בעיר, על ידי התניה של מכירה רק לבן המקום.

לדבריו, "אם משרד השיכון לא יתעשת, נעתור לבג"ץ בדחיפות, ונראה אם אותו בית משפט, אשר לקח מהחרדים את העיר היחידה שיועדה להם, יידע לפחות להגן על זכותם לגור בה כמיעוט".

לפי הדיווח, במשרד השיכון טוענים כי ייעדו את הדירות בהגרלה זו לבני המקום לפי דרישת הרשות המקומית, אולם יהיו הגרלות נוספות לכלל האוכלוסייה וכי אם בני המקום לא יירשמו, ההגרלה תתקיים לכלל הציבור.

מסיבה זו מומלץ לכל המעוניינים, להירשם למרות ההתניה, כיוון שההערכה היא, שלא יהיו די נרשמים מבין תושבי העיר.

Inner

כתיבת תגובה