אפליקציה חדשה מאיימת על חברות ביטוח הצ’קים הוותיקות

אפליצ’ק היא אפליקציה שמאפשרת גם לאנשים פרטיים ולא רק לעסקים, לבדוק את אמינותם של צ’קים, כולל צ’קים עתידיים, באמצעות הסלולר בלבד. שירות דומה שניתן על ידי לאומי צ’ק, חדל לפעול בתחילת העשור

צ'ק. צילום: Protasov AN | שאטרסטוק

עסקים רבים בישראל אינם מקבלים צ’קים מאנשים לא מוכרים. רוב אלה שכן מקבלים עושים שימוש בשירותי בדיקה ואבטחה המוצעים על ידי חברות כ-ERN, גמא, PCS ואחרות. שירותים אלה בודקים את הצ’ק בתוך שניות בדומה לבדיקה הנערכת מול חברות האשראי ומעניקות לבעל העסק את היכולת לבטוח בצ’ק.

עכשיו, יש גם אפליקציה שעושה זאת באמצעות הסלולר ויכולה לתת מענה גם ללקוחות פרטיים שאין להם “קופה” שמחוברת לאחד השירותים הוותיקים. הטכנולוגיה מבוססת על אלגוריתם ייחודי ותפקידו לאמת בפעולה פשוטה ובזמן אמת האם הצ’ק תקין.

האפליקציה שנקראת ‘אפליצ’ק’ יכולה להיות אידיאלית ללקוחות פרטיים, משכירי דירות, עצמאים העובדים על בסיס פרילנס, ועדי בית, בעלי עסקים קטנים ובינוניים: עורכי דין, רואי חשבון, חנויות ועוד. היא מאפשרת גם ניכיון צ’קים על בסיס מזומן. ביטוח צ’קים עתידיים וכמעט כל השירותים שמעניקות החברות הוותיקות בתחום.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

מני גיא, אחד ממייסדי המיזם, אומר כי האלגוריתם שפותח על ידי החברה יודע לנתח ולבסס מידע מהימן ומדויק בזמן אמת אודות הצ’ק בשקלול מספר משתנים המעוגנים בפטנט. המודל פותח בהתבסס על ניתוח עשרות אלפי צ’קים והוא, לדברי אפליצ’ק מהמתקדמים בעולם בתחום ואף זוכה לעניין רב מחברות טכנולוגיה בינלאומיות וארגונים פיננסיים מובילים.

אז איך זה עובד? אפליצ’ק, פועלת בשלושה רבדים מרכזיים: בדיקת צ’קים באופן פשוט ונוח: צילום הצ’ק דרך הנייד, הזנת הפרטים באפליקציה וקבלת תוצאת בדיקת הצ’ק האם הוא תקין, או לא באופן מידי על גבי המסך. האפליקציה תבטיח את פירעונו גם במידה והצ’ק יחזור. במקרה כזה החברה היא זו שתיקח את האחריות על פירעון הצ’ק. במקרה שלצ’ק אין כיסוי, החברה תשלם אותו.

כמובן שהשירות הזה לא ניתן חינם והחברה גובה עמלה “קטנה” תמורת ביטוח הצ’ק. במקרה של ניכיון צ’קים עתידיים החברה גובה אחוז מסוים מגובה הצ’ק. עם זאת השירות נגיש לכל אחד ואינו דורש חיבור לקופת העסק. נכון להיום זהו השירות היחידי שמאפשר גם לאנשים פרטיים להבטיח את פירעונם של צ’קים שקיבלו. מעניין אם השירות הזה יתפוס מקום בתרבות התשלומים הישראלית ומתי יקומו המתחרים…

https://wordpress-547680-2055123.cloudwaysapps.com/%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%95-%D7%A1%D7%99%D7%A8%D7%91%D7%94-%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%9C%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%A0%D7%A7-%D7%9C%D7%AA%D7%AA-%D7%9C%D7%99-%D7%A4%D7%A0%D7%A7%D7%A1-%D7%A6%D7%A7/

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "אפליקציה חדשה מאיימת על חברות ביטוח הצ’קים הוותיקות"

  1. אחלה שירות ואחלה סוכנים

כתיבת תגובה