אפקט המזרח: המטבעות הווירטואליים ממשיכים לצנוח

תנודות חדות נרשמו הלילה בשערי המטבעות הווירטואליים, מחיר הביטקוין צנח לפחות מ10,000 דולר. תנודות החדות של יותר מ15% בשערי המטבעות הווירטואליים הם תוצאה של המלחמה שנוקטת סין ודרום קוראיה.

ביטקוין ואית'ריום. צילום: Wit Olszewski | שאטרסטוק

תנודות חדות נרשמו הלילה בשערי המטבעות הווירטואליים, מחיר הביטקוין צנח במהלך הלילה לערך של פחות מ10,000 דולר אולם תיקן לאחר מכן והתאושש וחזר לרף של 11,500 דולר. התנודות החדות של יותר מ15% בשערי המטבעות הווירטואליים הם תוצאה של המלחמה שנוקטת סין ואליה מצטרפת גם דרום קוראיה כנגדם.

ולא רק הביטקוין נופל, מחירם של המטבעות האחרים צנח גם הוא הלילה בשיעורים חדים. האת’ריום ירד ב-30% לפחות מ-1,000 דולר, והריפל, המטבע הדיגיטלי השלישי בגודלו, ירד למחיר של פחות מדולר אחד. כמו במקרה של הביטקוין, המטבעות האחרים התאוששו במקצת לאחר הנפילה הדרסטית.

apps-box

הביטקוין שבשיאו הגיע לערך של 19,800 דולרים נפל במהלך הלילה ל9,969 מחיר שמשקף מחצית מהערך המקסימלי. אולם יש לזכור כי משקיע שרכש ביטקויון בינואר 2017 עדיין עומד על רווח של למעלה מ1000% שזוהי בהחלט תשואה פנטסטית.

כפי שדיווחנו אתמול, החל מסוף השבוע עת הבנק המרכזי של אינדונזיה הביע עמדה חד משמעית כנגד השימוש וההשקעה במטבעות וריטואלים והפציר בתושבי המדינה שלא להשתמש בהם הסתמנה המגמה השלילית בערך המטבעות.

המפלה הגדולה והמשמעותית החלה כאשר דווח כי סין שנחשבת משתמשת ‘כבדה’ במטבעות וריטואלים נוקטת אמצעים לצמצום השימוש והכרייה של המטבעות, ולכך הצטרף גם קים דונג יון שר האוצר של קוריאה הדרומית שנחשבת לשוק השלישי בגודלו בעולם בתחום זה, שהצהיר בשנית כי מדינתו תאסור מסחר במטבע.

בנוסף לכך גם שר המשפטים של דרום קוריאה אמר בשבוע שעבר שהמסחר במטבעות וירטואליים נראה דומה יותר להימורים.

inner

כתיבת תגובה