אקזיט יותר גבוה מ’ווייז’: 1.35 מיליארד דולר ל’קליקסופטוור’

בעסקת אקזיט ישראלית ענקית שרובה תתבצע במזומן רוכשת ענקית התוכנה האמריקאית סיילספורס את קליקסופטוור הישראלית • עובדי החברה בישראל ישתלבו במערך סיילספורס בישראל • מרבית עובדי קליקסופטוור, כ-500 מתוך 700, עובדים כבר כיום בארה”ב

לוגו חברת התוכנה קליקסופטוור | צילום: ClickSoftware

חברת התוכנה הישראלית קליקסופטוור נמכרת לענקית התוכנה האמריקאית סיילספורס שתרכוש את קליקסופטוור במחיר שיא של 1.35 מיליארד דולר.

‘קליקסופטוור’ המנוהלת על ידי מארק קאטיני, הוקמה לפני למעלה מ-20 שנה על-ידי משה בן בסט ומרכזה בפתח תקווה. החברה מפתחת מערכות לניהול לוגיסטי של מערכי שירות לקוחות – קבלת קריאות תמיכה, שיגור טכנאים ומעקב אחר תוצאות הביקורים. בנוסף, היא מאפשרת לחברות לנהל את משימות השירות בזמן אמת, על בסיס נתוני ניידות זמינות ומיקום.

250/200

לפי דיווח באתר ‘כלכליסט’, חברת התוכנה הישראלית ‘קליקסופטוור’ מפתחת מערכות לניהול לוגיסטי של מערכי שירות לקוחות. עובדי החברה בישראל, כ-200 מתוך 700 עובדיה, ישתלבו במרכז הפיתוח של ‘סיילספורס’ האמריקנית בארץ לאחר השלמת הרכישה, אך עדיין, מרבית עובדי ‘קליקסופטוור’ מועסקים כיום בארצות הברית.

לפי הדיווח, מי שרושמת רווח גבוה ומשמעותי מהעסקה היא קרן ההשקעות האמריקאית הפרטית ‘פרנסיסקו פרטנרס’, שבשנת 2015 רכשה את ‘קליקסופטוור’ ב-438 מיליון דולר.

כמנכ”ל ‘קליקסופטוור’ מכהן עתה מארק קאטיני, אמריקני שכיהן לפני כן, על פי הפרסומים, כמנכ”ל חברת אוטוטסק.

ב’כלכליסט’ ציטטו את סמנכ”ל הפיתוח בסיילספורס-ישראל, אלעד דונסקי, שאמר כי בעקבות הרכישה תגדיל ענקית התוכנה האמריקנית את מרכז הפיתוח שלה בארץ כך שזה יכלול יותר מ-600 עובדים, ואף תמשיך להגדילו: “נרחיב את הפעילות שלנו בישראל בצורה משמעותית בשנים הקרובות”, אמר.

‘סיילספורס’ האמריקני עוסקת בעיקר בפיתוח פתרונות מחשוב בענן עבור המגזר העסקי, תוך מתן דגש על פתרונות למערכי מכירות, יחסי לקוחות ושירותים עסקיים – כך שהחיבור עם ‘קליקסופטוור’, המפתחת מערכות לניהול לוגיסטי של מערכי שירות לקוחות – ישתלב בפעילותה באופן טבעי.

Inner article

 

ביל פטרסון, סגן נשיא בכיר ומנכ”ל ענן השירות של סיילספורס, אמר על העסקה: “הרכישה לא רק תאיץ את הצמיחה של ענן השירות שלנו, היא תביא עימה ערך נוסף של חדשנות אל תוך פלטפורמת Field Service Lightning ותספק מענה טוב עוד יותר לצרכי הלקוחות שלנו. אנו מברכים את צוות קליקסופטוור על הצטרפותם לסיילספורס”.

מארק קאטיני, מנכ”ל קליקסופטוור, בירך אף הוא על עסקת הרכש: “המשימה שלנו הייתה ברורה מההתחלה – להיות החברה המובילה בעולם בניהול שרשרת השרות בשטח ולהעניק ערך משמעותי ללקוחות שלנו. ההצטרפות לסיילספורס מעניקה לנו הזדמנות אדירה להאיץ חזון זה. כחלק מסיילספורס נוכל לפתח טכנולוגיה חדשנית מהר יותר, ולאפשר ללקוחות המשותפים שלנו לספק ללקוחותיהם חוויית שירות טובה ואיכותית עוד יותר. עבורנו, זוהי אבן דרך משמעותית, שתאפשר לנו ליצור ערך מוסף חדש ללקוחותינו כחברה אחת”.

830/125

תגובה אחת ל: "אקזיט יותר גבוה מ’ווייז’: 1.35 מיליארד דולר ל’קליקסופטוור’"

  1. לפעמים נראה שמשקיעים סתם מחפשים חברות בשוק הישראלי.
    לא מבין מה מצאו בחברה הזאת.

כתיבת תגובה