'ארבה' תייצר רדאר לרכב האוטונומי של אחת היצרניות הגדולות

חברת 'ארבה' נבחרה על-ידי יצרנית רכב מובילה לפיתוח מערכות רדאר לייצור סדרתי | יצרנית הרכב המובילה, ש'ארבה' לא דיווחה על זהותה, אך ציינה כי היא אחת מעשר היצרניות הגדולות בעולם, עדכנה כי הבחירה בערכת השבבים של ארבה נעשתה לאחר בחינה מקיפה, וכי הפיתוח להטמעת שבבי ארבה בייצור סדרתי יחל באופן מידי

הדמייה של רכב עם לוגו של ארבה | באדיבות החברה

חברת 'ארבה'  עדכנה על אבן דרך משמעותית עבור החברה. 'ארבה' הודיעה היום כי אחת מעשר יצרניות הרכב המובילות בעולם בחרה בערכת השבבים של ארבה לטובת פיתוח מערכות רדאר מהדור הבא, עבור ייצור סדרתי.

'ארבה רובוטיקס בע"מ, (NASDAQ, TASE: ARBE)  עוסקת בפתרונות הדור הבא של הרדאר, מובילה מהפכה טכנולוגית המאפשרת מערכות תומכות נהיגה בטוחות להפליא, וסוללת את הדרך לנהיגה אוטונומית לחלוטין. מערכות רדאר המבוססות על השבבים של ארבה מייצרות תמונה בפירוט גבוה פי 100 ביחס למערכות רדאר אחרות בשוק, ומהוות חיישן חיוני עבור רכב אוטונומי בדרגה +2 ומעלה. ארבה נבחרה על ידי חברות Tier-1 מובילות ויצרניות רכבים למתן פתרונות חישה פורצי דרך בעבור מגוון כלי רכב ברחבי העולם. משרדי החברה ממוקמים בתל אביב, גרמניה, סין וארה"ב.

יצרנית הרכב אישרה כי ההכנות לפיתוח עבור הייצור הסדרתי יחלו באופן מידי. הבחירה בטכנולוגיה של ארבה נעשתה לאחר קיום תהליך בחינה טכני תחרותי מקיף וכן בדיקות שטח וניסויים של ערכת השבבים של ארבה. הבחירה בטכנולוגיה של ארבה מהווה הזדמנות מסחרית משמעותית עבור ארבה בשל ישימותה עבור מגוון קטגוריות כלי רכב משפחתיים ויוקרתיים ומדגיש את הובלתה בשוק טכנולוגיות הרדאר לרכב.

לדברי קובי מרנקו מנכ"ל ארבה, "בחירתנו על-ידי אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם מהווה הישג משמעותי עבורנו ואנו מאמינים כי שיתוף פעולה עם יצרנית גדולה שכזו, ימצב אותנו היטב על רקע הביקוש הגובר בעולם למערכות רדאר מתקדמות ויביא לגידול במכירות ובנתח השוק בעתיד הקרוב. הבחירה בפתרון של ארבה, שנעשתה לאחר הערכה יסודית, מחזקת את ההובלה הטכנולוגית שלנו. אנו מצפים ליישום מוצלח, שיביא ערך משמעותי עבור התעשייה".

קובי מרנקו מנכ"ל ארבה | צילום: באדיבות החברה

בתחילת החודש השלימה החברה רישום כפול של מניותיה בבורסה בתל אביב. במקביל הנפיקה החברה איגרות חוב להמרה בסכום של כ-113 מיליון שקל, אשר שחרורן כפוף לעמידה בתנאים מתלים. מניות החברה צפויות להצטרף למדדי הבורסה במועד העדכון בחודש נובמבר 2024. במקביל, מניות החברה ימשיכו להיסחר בבורסת NASDAQ והחברה תמשיך לעמוד בדרישות הדיווח והגילוי של רשות ניירות ערך האמריקאית. במסגרת הרישום הכפול, החברה לא תידרש לדיווחים נוספים בארץ מעבר לאלו הנדרשים בארה"ב.

כתיבת תגובה