ארבע הצעות הוגשו למכרז הקו הכחול ברקל"ה ירושלים

הוגשו 4 הצעות במכרז הרכבת הקלה בירושלים – הקו הכחול | ארבע המציעות הן: שיכון ובינוי ואגד; ALSTOM, אלקטרה, אלייד ומינרב; CAF ושפיר; וקבוצה רביעית שכוללת את החברות: דן, דניה סיבוס ו COMSA | ההכרזה על הזוכה צפויה להתקבל בחודש נובמבר 2022

הרכבת הקלה בירושלים | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אתמול (ג'), הוגשו 4 הצעות למכרז להקמה ותפעול של הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים. את המכרז מנהלת ועדת המכרזים הבין-משרדית המשותפת למשרדי האוצר, התחבורה, עיריית ירושלים ובשיתוף צוות תכנית אב לתחבורה, בראשות סגן החשב הכללי, יובל רז.

הקבוצות הרב לאומיות שהגישו את הצעותיהן, מורכבות הן מהחברות הבינ"ל המובילות בתחום ייצור, אחזקה, והפעלת מערכות רכבות והן מחברות התשתית והבנייה המובילות בישראל.

250/200 סייד בר + קובייה

הקבוצות שהגישו את הצעותיהן במכרז הן:

– שיכון ובינוי ואגד
– ALSTOM, אלקטרה, אלייד ומינרב
– CAF ושפיר
– דן, דניה סיבוס ו COMSA

הפרויקט בשיטת ה- PPP, יהיה מהפרויקטים הגדולים ביותר בישראל שנעשה בשיתוף המגזר הפרטי עד היום.

הפרויקט כולל, בין היתר, הקמת תשתית רכבת קלה חדשה באורך של כ-20 ק"מ בעלת מקטע עילי מצומת רוזמרין בדרום העיר, לאורך דרך חברון, קרן היסוד ורחוב קינג ג'ורג' במרכז העיר, מקטע תת קרקעי באורך של כ-2 ק"מ במרכז העיר אשר כולל 3 תחנות תת קרקעיות, והמשך מקטע עילי דרך הר חוצבים ושכונת רמות בקצה הצפוני של העיר. כמו כן, שלוחה ממתחם "התחנה" דרך עמק רפאים ושכונת תלפיות לכיוון מרכז התחזוקה (דפו) במלחה, בנוסף במסגרת המכרז צפויה לקום שלוחת הקו הסגול מהדסה עין כרם במערב, דרך קריית יובל ועד שכונת מלחה תלפיות.

במסגרת ההסכם הזכיין יפעיל כ- 66 רכבות קלות ויהיה אחראי על תחזוקה והפעלה של תשתיות הפרויקט ובכלל זה המסילות, מתחמי הדפו הקרונות והמערכות.

הפעלת החלק הראשון של הקו מתוכננת ל-2028 והפעלה מלאה ב-2030.

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: "היום הוא נקודת ציון נוספת בדרך להפיכתה של העיר ירושלים למובילה לאומית בתחבורה ציבורית. בימים אלו, אנו משלימים את עבודות התשתית להקמת הקו הירוק ואת הנחת המסילות בהארכות לקו האדום, כפי שהוגדרו במכרז הקודם לפרויקט ה- JNET ועם השלמתן רשת הרכבות הקלות בירושלים תבצע כ-400 אלף נסיעות נוסע ביום.

Inner article

 

"תושבי ירושלים נהנים כבר היום מפעילות עניפה של הרכבת הקלה ושביעות רצונם מהווה מבחינתנו תמריץ להמשיך ולפתח את המערכת. עיריית ירושלים תעשה הכל כדי לייעל את העבודות על מנת שהתושבים יהנו בתום העשור הנוכחי מרשת הסעת המונים יעילה ומהירה לכל חלקי העיר".

החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג: "מדובר בפרויקט בהיקף גדול של כ-14 מיליארד שקלים. הקו הכחול מתווסף לרשת קווי ה-JNET שבתהליך הקמה והפעלה, מדובר בפתרון תחבורתי רחב היקף שיסיע כ-250,000 אנשים מדי יום. מכרז זה ישפר משמעותית את רמת השירות בתחבורה הציבורית בעיר ירושלים, יסייע להתפתחות העיר, יצירת מקומות עבודה חדשים ולתיירות".

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "זה צעד חשוב נוסף בפיתוח הסעת ההמונים בישראל. הקו הכחול יצטרף לרשת הרכבות הקלות בירושלים, שממנה נהנים כבר היום תושבי הבירה, עסקיה ומבקריה".

מנכ"ל צוות תוכנית אב לתחבורה, זוהר זולר: ״מספר הקבוצות שניגשו למכרז וזהותן מהווה עדות להצלחת פרויקט הסעת ההמונים בירושלים. אנו נמצאים כעת בסוף הדרך של מכרז בינלאומי נוסף להשלמת רשת של שמונה קווים תפעוליים בעיר ירושלים, שיפעלו עד לסוף העשור הקרוב, כשפרויקט הקו הכחול הוא בעל פוטנציאל הנוסעים הגדול ביותר מבין כולם. אין ספק כי ההצלחה של הרכבת הקלה בירושלים היא זאת שהביאה להיענות המרשימה של הקבוצות המובילות בעולם להשתתף במכרז."

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה