ארקיע חזרה בה מכוונתה לפטר עובדים

הנהלת ארקיע הודיעה לפני זמן קצר לנציגות העובדים, על ביטול פיטורי הענק בחברה כתוצאה מסגירת שדה דב • העובדים יחזרו לעבודה סדירה, ויקבלו תשלום מלא על ימי החופשה הכפויה אליה הוצאו • תחת זאת, ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע והנהלת החברה, ייכנסו מיידית להליך מו"מ שיעסוק בתכנית הבראת החברה וייעולה

הפגנת עובדי ארקיע נגד הפיטורים | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

בהמשך לדרישת ההסתדרות וההכרזה על סכסוך העבודה בארקיע, עליהם דיווחנו השבוע, הנהלת ארקיע הודיעה לפני זמן קצר לנציגות העובדים כי החליטה לחזור בה ולבטל את פיטורי הענק בחברה, שהיו מתוכננים בעקבות סגירת שדה דב. בהתאם לכך, כל עובדי ארקיע שהוצאו לחופשה כפויה, יחזרו לעבודה סדירה החל מיום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה (1-4.7.19). תחת זאת, הוחלט, כי ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע והנהלת החברה ייכנסו להליך מו"מ שיעסוק בתכנית הבראת החברה וייעולה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסתדרות לא תקבל הליכים חד-צדדיים של פיטורי עובדים ללא הידברות, על אחת כמה וכמה כאשר ישנו הסכם חתום על העברת העובדים לנתב"ג. על כן אני מברך את החלטת הנהלת ארקיע להתעשת ולחזור בה מההחלטה ולהיכנס עמנו למו"מ, לצורך ביצוע משותף של ייעול החברה. אני מודה ליו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי על הנחישות והחתירה למציאת פתרון למשבר, וכן לעובדי ארקיע ולעומדת בראשם יו"ר הוועד עליזה בלאיש על עמידתם האיתנה במאבק על ביטחונם התעסוקתי ופרנסתם".

Box

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, אמר בתגובה למהלך: "כמו שדרשנו מההתחלה, הליכי הפיטורים יבוטלו, העובדים יחזרו לעבודה ויקבלו תשלום מלא על הימים שהופחתו להם. כך היה צריך לנהוג מההתחלה, בדרך מכובדת של יחסי עבודה הוגנים והגונים, שתאפשר לצדדים לשבת ולהידבר על הדברים ועל הצורך של החברה בהתייעלות – לפני שנוקטים בצעדים דרקוניים".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי ארקיע, עליזה בלאיש, אמרה אף היא: "המאבק שלנו נשא פרי הודות לפעילותו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי והגיבוי של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. נמשיך לקיים מו"מ אינטנסיבי עם החברה, ומצפים שהיא תיקח אחריות ותדאג לכך שהעובדים המסורים שלה ימשיכו לעבוד בה כפי שצריך להיות ובהתאם להסכם הקיבוצי".

כתיבת תגובה