אשקלון: תקצוב של 600 מיליון שקלים לתכניות ההתחדשות

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית החלה היום ביישום תכנית מענקים למתחמי פינוי בינוי באשקלון בתקציב כולל של 600 מיליון ₪ | לפי המכרז שפורסם, יזמים יוכלו לקבל מענק של עד 180,000 ש"ח עבור כל יחידת דיור | בימים הקרובים יפורסמו מכרזים דומים גם בעיר לוד, ובשכונת קרית משה ברחובות

שר השיכון גולדקנופף באזור פגיעה ישירה באשקלון | צילום: דוברות

היום (ב') החלה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ביישום החלטת ממשלה מס' 852 בנושא חיזוק העיר אשקלון, אשר התקבלה בשלהי חודש יולי 2023. החלק המהותי בהחלטה זו עניינו עידוד של תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות של העיר, כאשר במסגרת תהליכי התחדשות אלה ניתן מענה גם לקושי הנובע ממחסור בממ"דים בבניינים רבים בעיר. זאת, באמצעות פרסום מכרזים ליזמים המקדמים פינוי בינוי באשקלון, שבמסגרתם יוקצו מענקים ממשלתיים לסבסוד פרויקטים שאינם כלכליים בכוחות שוק בלבד.

במסגרת המכרז שפורסם היום, יינתנו מענקים בתקציב כולל של 110 מיליון ₪, ומכרזים דומים יתפרסמו בהמשך, כאשר התקציב הכולל שנקבע בהחלטת הממשלה למטרה זו עומד על 600 מיליון ₪ עד שנת 2031.

בהתאם למכרז שפורסם, יזמים יוכלו לקבל מענק של עד 180,000 ש"ח עבור כל יחידת דיור שתיבנה בפרויקט אותו הם מבצעים, בהתאם לתחשיבים הכלכליים שתערוך הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

בימים הקרובים יפורסמו מכרזים דומים גם בעיר לוד, ובשכונת קרית משה ברחובות, בתקציב של 140 מיליון ₪.

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "בימים קשים אלו החלטנו להמשיך עם קידום ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ עם דגש על ערים בהן יש צורך במיגון או חיזוק מבנים. נמשיך לעבוד לטובת הציבור בכל תחום העומד בפנינו".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "שעת החירום בה אנו נמצאים מחייבת אותנו להמשיך ולפעול למען תושבי ישראל, במיוחד בערים המתמודדות עם איום מוגבר של ירי טילים, וסובלות מהעדר מיגון מספק. נדאג שהתקציבים והשירותים הנחוצים יעברו ללא עיכוב למטרות אלה".

כתיבת תגובה