אשת השיווק של ינואר: מנכ"לית 'טסלה' ישראל

מנכ"לית טסלה ישראל  נבחרה לאשת השיווק של חודש ינואר 2022, בזכות הפיכת מותג טסלה למותג הרכבים המוביל והדומיננטי בישראל | זאת, באמצעות יישום אסטרטגיית שיווק ייחודית לשוק המקומי, מכירה ללא התראה מוקדמת באתר מקוון בלבד, ללא נסיעות מבחן, ללא אולמות תצוגה או צפיה ברכב לפני קנייתו ובאמצעות באזז בלבד | ועוד 2,000 רכבי טסלה בדרך לישראל

טסלה 3 | צילומסך: אתר רשמי

מנכ"לית טסלה ישראל נבחרה לאשת השיווק של חודש ינואר 2022. כך הודיעה איגוד השיווק הישראלי.

כזכור, כניסת טסלה לישראל היוותה חידה גדולה לגבי השתלבותה בשוק המקומי, אך בתוך שבעה חודשים בלבד מהגעתה לישראל סימן השאלה הוחלף בסימן קריאה ברור עם הפיכת טסלה מודל 3 לדגם הרכב הנמכר ביותר ללקוחות פרטיים בישראל. נתון זה משקף את הנהירה של הנהג הישראלי למותג הרכב החשמלי. כחלק מן השינוי העצום שמובילה טסלה בשוק הרכב העולמי, מיד עם הגעתה הזדרזו כלל יבואני הרכב להצטייד ברכבים חשמליים השואפים לביצועים דומים, כך שהשפעתה של טסלה על השוק הייתה ניכרת וברורה.

בניהולה של עדי גיגי יישמה טסלה אסטרטגיית שיווק ייחודית לשוק הישראלי המסתמכת על התאמה לאופי ולקהל הישראלי. במובנים רבים, אסטרטגיה זו המושתת על 'שקט עוצמתי' הכתיבה התנהלות הפוכה לזו הנהוגה בשוק הרכב הישראלי. טסלה הסיטה את הדגש מהשקה רוויות אירועים, יח"צ ופרסום, להגעה תחת מעטה סודיות וחרושת שמועות, פתיחת המכירה ללא התראה מוקדמת באתר מקוון בלבד, ללא נסיעות מבחן, ללא אולמות תצוגה או צפיה ברכב לפני קנייתו. פעילויות השיווק התמקדו, בשיווק המבוסס דאטה לשיפור השירות והצעת הערך, ובמחיר הנוגע בנקודה המדויקת לפלח הקהל הרלוונטי בישראל ומפורט בשקיפות מלאה – בניגוד מוחלט לנהוג בשוק. וכן, גם בקניה בכרטיס אשראי ישירות מן האינטרנט.

מנימוקי ועדת השיווק: "בניהולה של עדי גיגי יישמה טסלה אסטרטגיית שיווק ייחודית לשוק הישראלי המסתמכת על התאמה לאופי ולקהל הישראלי והתוצאות המרשימות לא איחרו לבוא. עדי גיגי הוכיחה שבעזרת חשיבה מחוץ לקופסה אפשר לנער שוק מקומי ולהגיע לתוצאות מרשימות, וכיום טסלה נחשבת לגורם העיקרי בהפיכת הרכבים החשמליים למבוקשים ביותר בישראל".

אגב, בקרוב, כך דיווח 'גלובס', על פי מקורות בסין, ינחת בישראל המשלוח הגדול ביותר אי פעם של מכוניות טסלה משנחאי ובו קרוב ל-2,000 מכוניות, מתוכן כ-500 מכוניות יהיו, לראשונה, מדגם ה-Y, הקרוס-אובר המתקדם של טסלה.

כתיבת תגובה