"אתם רוצים בכוח לגרום שאנשים יעבדו בשחור?"

תומר מור – ממובילי מאבק המסעדות: "כמה אפשר להגיע לוועדות ולשמוע אותן תשובות? בכוח אתם מובילים שאנשים יעבדו בשחור" • יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, ח"כ עפר שלח: "מסעדנים דיברו בוועדה מדם ליבם אבל למשרד הבריאות לא היה חשוב לתת להם תשובות" • נציגי המדינה: "יש חשש גדול מפתיחת המשק"

המסעדות במחנה יהודה אחרי הגל הראשון | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

הוועדה לענייני ביקורת המדינה דנה היום (ב') במצבם הקשה של המסעדות והמסעדנים שעדיין סגורים מתוקף ההגבלות ללא ככל מתווה פתיחה באופק.  בדיון העלו המסעדנים את מצוקתם העסקית והקושי של כל אחד באופן אישי לשרוד כלכלית כאשר הכל סגור.

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח: "הדיון שעסק בקריסת המסעדות היה מתסכל במיוחד. חמור מאוד בעיניי שמשרד הבריאות לא שלח נציג כדי לתת תשובות למסעדנים שדיברו בוועדה מדם ליבם.

250/200 סייד בר + קובייה

דרג מקבלי ההחלטות והדרג המבצע חייבים להפנים: צריך לייצר מציאות חדשה שבה אין מצב שלוקחים ענף וסוגרים אותו לחלוטין ולאחר מכן עוברים מ-0 ל -1. זה לא יעבוד ככה – זו גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בפניה.  נמשיך לתבוע את זה ממערכת הבריאות ושאר מקבלי ההחלטות".

שי ברמן מנכ"ל איגוד המסעדות והברים: "תעשיית המסעדות נכנסה למשבר באמצע מרץ עם 14 אלף עסקים פעילים, ולאחר הסגר הראשון נותרו כ-12 אלף עסקים וכיום קיימים בין 3000 ל-4000 עסקים, כאשר חלה ירידה בהיקף ההעסקה של כ-200 אלף עובדים ונשארו כ-40 אלף עובדים. העבודה באמצעות משלוחים הינה בעייתית כי לא כל עסק מתאים לבצע פעילות זו".

לדבריו, "כ-50 אחוז מתקציב הסיוע לעסקים לא הגיע ליעד – בהקשר זה מענק החזרת עובדים מחל"ת הוא בעייתי כי לא ניתן לגייס עובדים כי הם בחל"ת ואין מוטיבציה לחזור לשוק העבודה. היציאה מהסגר השני היא מאתגרת יותר מהסגר הראשון הסיבה הראשונה היא הכניסה לחורף – המציאות הזו קשה להפעיל את העסק במודל כלכלי כי לא ניתן להושיב בחוץ והסיבה השנייה היא מצב תזרימי קשה בהם נמצאים עסקים שמדממים אחרי חודשים ארוכים הפסדיים.

"משרד הבריאות מדבר על שיעור בדיקות חיוביות של 5 אחוזים ואנו כבר עומדים ביעד ולכן יש לפתוח את הענף אבל לא מדברים איתנו אלא מדברים על לפתוח בתנאים של עיר אדומה לכל הארץ; כלומר 10 לקוחות בפנים ו-20 בחוץ וחלק גדול מהענף לפי המודל הכלכלי שלהם לא יוכל לפעול באופן כזה. על מנת להפעיל יש לרכוש חומרי גלם וזה לצערי בשל המצב נדרש להיעשות במזומן תוך הבנת צרכי הספקים. על כן יש לוודא הגעת מענקים ופיצוי מתאים לעסקים שנאנקים ומשוועים לתזרים מזומנים. יש לשנות את תשלומי הארנונה כי לא ייתכן שעסק של 500 מ"ר ישלם ארנונה על כל השטח כאשר מחייבים אותו להגביל את המקום ל-20 לקוחות שתופסים שטח של 50 מ"ר.

"בנושא החזר הוצאות קבועות", אמר ברמן, "התוכנית של האוצר לפיצוי עסקים קבעו סף ירידה של 25 אחוז כתנאי לקבלת פיצוי ששונה בחודש מאי ל-40 אחוז ובחודש ספטמבר זה השתנה בחזרה ל-25 אחוז – השאלה מה קורה הלאה. יש בעיות קשות בעניין יישום התוכנית לקבלת פיצוי בגין מענקים קבועים וזה נובע מזה שנוצר סבך בירוקרטי וזאת כי קיימת הנחת עבודה ממשלתית שעצמאים הם רמאים ובגלל זה צריך לוודא שהם לא מרמים וברגע שזה משתלט על השיח מייצרים תוכנית לא בשביל לפתור בעיה ולהביא את הכסף מהר, אלא מייצרים תוכנית תוך דאגה שלא תהיה רמאות –  כך שיש להוציא אלפי שקלים לרואי חשבון על מנת שעסק יוכל להגיש בקשות מורכבות ומלאות נתונים ודוחות"

 רותי תבור, הבעלים של 'חומס אשכרה' זעקה בדיון את כאבה: "שמו אותנו בתחתית של התחתית של השפל. השפילו אותנו עד עפר. אני כל יום מתחילה את היום שלי עם 60 כדורים. יש לי גידול. עם מה אתמודד קודם: עם הפרנסה או הבריאות? בחיים שלי לא לקחתי מביטוח לאומי שקל אחד. מעולם. כי אני עובדת. מי מפצה אותי על כל האובדן הזה? העובדים והלקוחות זה כמו הילדים שלי. אני אלחם על פת הלחם שלי. אני לא רוצה לגמור את החיים שלי בזבל.

"אני מיואשת מהמערכת שלא מבינה את הכאב שלנו. מישהו מהם היה פעם בעל מסעדה? אני אמות מרעב. תנו לי לחזור לעבוד בקפסולות – אני לא רוצה תרומות, אני לא מהלוזרים".

השטח בוער

תומר מור עמותת "מסעדנים חזקים ביחד": "לא מבינים שהשטח בוער והעסקים קורסים. זה לא עובד. מישהו חייב להתעורר. אנחנו האזרחים שמשלמים את המשכורת מהמיסים לכל פקידי ציבור ולא מקבלים שירות. זה לא יעבוד ככה. לשמוע את הרוגע של הנציגים שהכל בסדר…?!. אתם מתחילים תהליך ולא משלימים אותו. אתם צריכים לדאוג שהפעולה תתבצע ולא רק לתת הנחיה וזה לא קורה. בושה וחרפה ששוב ושוב אלו התשובות. כמה אפשר לשמוע אותם תשובות. שום דבר לא זז. אתם חייבים לרדת לשטח. אתם פוגעים באופן מכוון ברשלנות פושעת וגורמים לאנשים שיעשו הכל בשחור".

870/135 ליינר ארטקל

נעמי היימן רייש, סגנית בכירה למנהל הסוכנות לעסקים קטנים הגיבה לדברים: "היום הממשל הנוקטת משנה זהירות בכל אשר למתווה היציאה והצעדים הם מדודים. יש חשש גדול שיפתחו את המשק באופן לא זהיר והוא יביא בהמשך לסגר נוסף. התפקיד שרואים לעצמנו שמשרד הכלכלה מייצג את העסקים הקטנים והמגזר העסקי ובכל דיון בנושא הגישה היא שהמגזר העסקי חייב לקבל תוכנית ברת קיימא לצד האתגר הבריאותי. אנו מתמודדים עם אתגר כלכלי יוצא דופן שאינו פחות חמור מהאתגר הבריאותי. אנו סבורים שצריך להקדים פתיחה של שלבים מאוחרים יותר אך יחד עם זאת אנו סבורים שפתיחה מהירה מידי תגרום שוב לסגירה חוזרת של המשק".

גל ברנס, רפרנט תעשייה ומסחר באגף התקציבים במשרד האוצר: "במידה ונתוני התחלואה יישארו מתחת למקדם הדבקה שנקבע העסקים יישארו פתוחים. בהקשר להארכת ההטבות לחודשים נובמבר דצמבר, תתקבל החלטה על ידי שר האוצר בימים הקרובים. יש מעורבות של המדינה בהקשר לוועדות אשראי יושב בהם נציג של המדינה".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה