בִּטּוּל מְלָאכָה: הבורסות בניו יורק ישבתו לזכר הנשיא בוש

ארה"ב אבלה עם מותו של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש האב בשבת, כשהוא בן 94 • כאות הזדהות עם האבל הלאומי, ישבתו ביום רביעי הבורסות בניו יורק • את שבוע המסחר יפתחו הסוחרים בדקת דומיה

הנשיאים לשעבר, ברק אובמה וג'ורג' בוש האב, בחדר הסגלגל | צילום: דוברות הבית הלבן

בורסת ניו יורק (NYSE) ובורסת הנאסד"ק הודיעו על סגירת המסחר בבורסות ביום רביעי השבוע, לאות הזדהות עם אבל העם האמריקאי, עם פטירתו של נשיאה ה-41 של המעצמה החזקה בעולם, ג'ורג' הרברט ווקר בוש, במהלך השבת, כשהוא בן 94.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

apps-box

בהודעה לתקשורת מסרה דוברת בורסת ניו יורק, קריסטן קאוס, כי את שבוע המסחר יפתחו הסוחרים ביום שני עם דקת דומיה לזכרו של הנשיא לשעבר. גם דובר הנאסד"ק הודיע על החלטה דומה, במסגרתה יעמדו הסוחרים לדקת דומיה וביום רביעי שהוכרז כיום אבל לאומי יושבת המסחר במניות ובאופציות בבורסת הנאסד"ק.

אין זו הפעם הראשונה שבורסות ניו יורק שובתות במהלך יום אבל לאומי. בשנת 2007, עם מותו של הנשיא לשעבר ג'רלד פורד, הושבתו השווקים הפיננסיים באותו היום.

מדיניות החוץ בתקופת נשיאותו של בוש ידעה אירועים היסטוריים רבים: הפלישה האמריקאית לפנמה, מלחמת המפרץ, נפילת חומת ברלין, ונפילת מסך הברזל. בוש חתם על הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה, אשר יצר גוש סחר בין ארצות הברית, קנדה ומקסיקו (ההסכם אושרר רק לאחר שפרש מתפקידו). בוש זכה במהלך מלחמת המפרץ לפופולריות רבה, שנחלשה בגלל המיתון הכלכלי, הגרעון התקציבי, והפשיעה בערים. בשנת 1990 העלה את שיעורי המסים, למרות העובדה שהבטיח לציבור שלא יעשה זאת. הפרת ההבטחה הרחיקה ממנו שמרנים רבים, ובבחירות שנערכו בשנת 1992 הפסיד את הנשיאות לביל קלינטון.

Noam1 – Inner

כתיבת תגובה