באמונה: ״בית שמש תהיה עיר מבוקשת בשנים הקרובות״

חברת באמונה יוזמת פרויקטים לבניה במקומות רבים בישראל. יו״ר החברה, ישראל זעירא, סבור כי הפרויקט בבית שמש יהיה אחד המוצלחים של באמונה: ״הביקוש לבית שמש גדול. מפת המגורים בישראל השתנתה״.

הפרויקט של באמונה בנווה שמיר. הדמיה. צילום: יח״צ

העיר בית שמש היא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. מי שיתהלך ברחובות העיר, ימצא אוכלוסייה מגוונת מאד: מחילונים, דרך כיפות סרוגות ומסורתיים, ועד חסידים וליטאים. כמו החברה הישראלית כולה, גם בבית שמש לא תמיד מסכימים על הכל, אולי חוץ מדבר אחד: הפוטנציאל הגדול של העיר. רק לאחרונה אמרה ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, בראיון לאתר ביזנעס כי ״יזם או איש נדל”ן שקונה היום בבית שמש, עושה את עסקת חייו, ושאף אחד לא יגיד שלא אמרתי״. שוחחנו עם ישראל זעירא, יו״ר חברת באמונה הבונה בעיר, כדי לגלות מה צפוי להיות בעיר השנים הקרובות.

ישראל זעירא, יו״ר באמונה: ״בבית שמש יש המון יתרונות שהופכים אותה לעיר עם ביקושים הולכים וגוברים לנדל״ן מדי שנה. המיקום של העיר הוא מעולה: בית שמש נמצאת במיקום מנצח בין ירושלים לתל אביב, ככה שמי שגר בעיר יכול לעבוד בכל איזור המרכז או באיזור ירושלים, וגם באשדוד, ראשון לציון וכדומה. מדובר בנסיעות קצרות של חצי שעה, והשיפורים בתשתיות הכבישים והרכבות תורמים גם הם לעלייה בביקושים. מעבר לכך, הקורונה הורידה את הביקוש למגורים בתל אביב, ולדעתי צפויה ירידה נוספת, לאור הנטייה הגוברת לעבודה מהבית מצד אחד, ומצד השני ההבנה שכנראה עולם התרבות והמסעדות לא יחזור להיות כפי שהיה. בגלל הקורונה, מפת המגורים בישראל השתנתה, ונוצר איזון בביקושים לטובת ערי מגורים זולות יותר, שהן נגישות למרכז מצד אחד אם צריך ומצד שני מספקות את מרבית הצרכים שלנו בסביבה הקרובה אלינו״.

מה אתם מקימים שם?

ישראל זעירא: ״בעצם באמונה משווקת כעת את ״בית שמש סוהו על הפארק. מדובר ב-243 יחידות דיור, שנמכרות חלקן בשוק החופשי, וחלקן דרך מחיר למשתכן. הפרויקט יהיה ממש בראש הגבעה של נווה שמיר, עם נוף יפהפה. הפרויקט מאופיין ומיועד לאמריקאים ותושבי חו״ל שרוצים לבוא לקנות בית בישראל".

מהפכת תשתיות ותעשייה

חברת באמונה עושה חיל בשנים האחרונות. החברה שהחלה בשנות ה-90 בארגון קבוצות רכישה עבור האוכלוסייה הדתית-לאומית, התפתחה לכדי חברה יזמית לבנייה, ובונה בכל רחבי ארץ ישראל. באמונה בונה בכרמי גת, אפרת, חריש וערים נוספות בישראל הנמצאות בתנופת בנייה. החברה נבחרה לאחרונה לרשימה היוקרתית של חברות בתחום הנדל״ן של דאנס 100.

״החברה שלנו מתמחה  בייזום ובשיווק דירות למגזר הדתי-לאומי״, אומר זעירא. "סמנכ״ל החברה רונן, העוזרים שלי וכמעט כל העובדים של באמונה, משתייכים למגזר הדתי או החרדי. לאור זאת, אנחנו יודעים את השפה של המגזר, הצרכים שלו, מה חשוב להכניס למפרט הבנייה, לקהל הדתי, איך מתכננים רחובות ומרכזים קהילתיים שישרתו היטב את המגזר הדתי ועוד. בנוסף לכך, אנחנו רואים שליחות במה שאנחנו עושים, ולמרות שאיכות הבנייה של הקבלנים שלנו מהגבוהים שיש, המחירים של הנכסים שלנו נגישים מאד״.

פרויקט ״סוהו על הפארק״ של חברת באמונה. צילום: יח״צ

״בבית שמש אנחנו מבצעים את אחד הפרויקטים הגדולים שלנו. אנחנו בונים ברמת בית שמש, שהיא כמעט עיר בפני עצמה מבחינת הגודל והתכנון שלה. כבר שיווקנו פרויקט לקהל החרדי (ד׳2) שצפוי להתאכלס תוך זמן לא רב (ד׳3 יתאכלס עוד כשלוש שנים) – שני פרוייקטים אלו מלווים על ידי בנק פועלים. כעת אנחנו משווקים ברמת בית שמש את נווה שמיר ה׳״ אומר ישראל זעירא. ״האיזור של רמת בית שמש יצליח מאד. ראשית, יש את העניין של המיקום הטוב של העיר שציינתי קודם. שנית, העיר עוברת מהפכה תעסוקתית רצינית. נבנים ומתפתחים ארבעה אזורי תעשייה בבית שמש: ברוש (מערבי), לביא, שורק והרטוב. העיר נותנת הקלות רגולטוריות לאנשי עסקים ותעשיינים שרוצים להקים את העסק שלהם בבית שמש. בשנה שעברה זכה רמי לוי ב-11 מגרשים לבנייה ופיתוח של תעשייה באיזור תעשייה לביא. דוגמה נוספת היא ענקית התוכנה מטריקס, שכבר היום מעסיקה 300 נשים חרדיות בבית שמש בתפקידי פיתוח שונים. וזה לא נגמר כאן: מקימים בעיר בית מלון, פארק הייטק, מוזיאון, בית קולנוע ובמקביל, בונים לצרכים של הציבור הדתי, כגון מקוואות ובתי כנסת״.

ישראל זעירא, יו״ר באמונה. צילום: יח״צ

״בנוסף לכך״ אומר זעירא, יו״ר באמונה, ״בית שמש עוברת מהפכת תשתיות רצינית. נבנה מחלף חדש לאיזור התעשייה לביא וכן נעשו מחלפים נוספים לאורך כביש 38. בכבישים הפנימיים בעיר, הושקעו למעלה ממאה מיליון שקלים כדי לשפץ ולהתאים אותם לסטנדרטים הגבוהים של כבישים חדשים. כל זאת אגב, תוך התחשבות במתאר של העיר, והנופים שיש לאיזור להציע. איזור עמק האלה נשאר אולי איזור הטבע הכי יפה בישראל, והרוכשים שלנו ברמת בית שמש יוכלו ליהנות מהנוף היפה של בית שמש ממש בסמוך לביתם״.

באמונה היא חברת בנייה מובילה בייזום בנייה ובארגון קבוצות רכישה לקהל הדתי-לאומי והחרדי. החברה משווקת בימים אלו את רמת בית שמש ה׳ בנווה שמיר דרך חברת הבת ״בית שמש סוהו על הפארק״. ישראל זעירא הוא יו״ר החברה, וכן מנהל את עמותת ״ראש יהודי״.

כתיבת תגובה