בגלל אפל: פוקסקון פיטרה כ- 50 אלף עובדים

יצרניות הרכיבים של האייפון מתכוננות להזמנות קטנות בהרבה ופותחות את השנה בפיטורים המוניים על רקע ההאטה במכירות של אפל • מדובר בעובדים המועסקים על פי חוזה חודשי – שלא הוארך

אייפון | צילום: guteksk7, שאטרסטוק

אם גם אתם לקוחות אפל, סביר להניח שאת הכתבה הזאת אתם קוראים באמצעות האייפון שלכם. המכשיר הקטן יחסית שאתם מחזיקים ביד כולל לא מעט רכיבים, המיוצרים על ידי שורה של חברות אלקטרוניקה, וביניהם גם פוקסקון הטייוואנית.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

על פי דיווח בעיתון היפני “ניקיי אז’יאן ריוויו”, מועסקים רוב עובדי החברה על בסיס חוזה זמני, המתחדש מדי חודש בין החודשים אוגוסט וינואר – עונת הייצור ההמוני של רכיבי האייפון.

אלא שהשנה, כך על פי הדיווח, לא הוארכו חוזי העבודה של עובדי החברה כבר מחודש אוקטובר האחרון, בשל ההאטה במכירות האייפונים של אפל.

מדובר בכחמישים אלף עובדים שבשונה משנים עברו, אז הופסקה העסקתם בשלהי חודש ינואר, לא מועסקים מזה מספר חודשים בשל המכה הקשה שחוותה אפל בתקופה האחרונה.

Inner article

עוד דווח, כי גם ספקיות רכיבים אחרות למכשירי אפל קיצצו משמעותית את כוח העבודה בשל הביקוש הנמוך מהצפוי למכשיר החכם. כך למשל, צוטט בעיתון גורם המעורה בפרטים כשהוא אומר שגם פגטרון, קבלנית ייצור האייפונים השניה בגודלה, החלה בביטול חוזי העבודה מוקדם יותר מהעבר בשל חולשה בביקוש.

העיתון היפני דיווח עוד, כי חברה מרכזית אחרת המייצרת אייפונים, שמקום מושבה בעיר שנזן, הוציאה בחודש אוקטובר ארבעת אלפים מעובדיה לחופשה. עם זאת, בשונה מפוקסקון ופגטרון, היא לא פיטרה אותם לגמרי והיא תחליט על כך בחודש מארס.

למעשה, שוק הסמארטפונים כולו חווה משבר האטה בשל מלחמת הסחר בין סין לארצות הברית, אך בשונה מהחברות האחרות, באפל מדובר במשבר משמעותי במיוחד, שאף הביא לכך שבתחילת החודש הנמיכה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון.

לצד הירידה בביקושים לאייפונים בסין, נגרמה ההאטה במכירות מכשירי אפל גם בשל הירידה במספר השדרוגים במכשירי אייפון.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה