בגלל בימבות ונדנדות: 120 אלף שקל קנס ליבואנית צעצועים

120 אלף ₪ קנס לחברה שהורשעה בייבוא ומכירה של צעצועי ילדים שאינם עומדים בהוראות התקן הרשמי • בפסיקה שניתנה בימים אלו בבית משפט השלום בבאר שבע, בגין ביצוע עבירות על הוראות חוק התקנים, ייבוא ומכירת מצרך שאינו עומד בדרישות התקן הרשמי – הורשעה החברה בייבוא ומכירת צעצועי ילדים שאינם עומדים בהוראות התקן הרשמי שנועד למנוע סיכון שלומם ובטיחותם של הילדים המשתמשים בהם

גן ילדים, אילוסטרציה | צילום: משה שי, פלאש 90

בפסק דין שניתן בבית משפט השלום בבאר שבע ביום 25/11/20, לאחר הסדר טיעון שנערך בתיק, הורשעה חברת ייבוא צעצועים ידועה המחזיקה גם בחנות יבואן גדולה בקריית מלאכי, בייבוא לארץ והעמדה למכירה בחנותה שבקריית מלאכי של עשרות צעצועי ילדים (צעצוע רכיבה – בימבות תוצרת חברת KUKUTOYS דגם NP-4421 ונדנדות תוצרת חברת KUKUTOYS דגם SW-1422) שאינם עומדים בהוראות התקן הרשמי החל על צעצועי ילדים אשר נועד למנוע סיכון בטיחותם ושלומם של הילדים.

לחברה ניתנה, ע”י הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, הזדמנות לתקן את הליקויים ואולם, הנאשמת לא תיקנה אותם ובעקבות כך הוכרזה כמפרת אמון, בהתאם לפקודת הייבוא והייצוא. כתב האישום הוגש כתוצאה ממאמצי אכיפה של מינהל התקינה וההליכים המשפטיים נוהלו ע”י הלשכה המשפטית במשרד הכלכלה.

250/200 סייד בר + קובייה

בגין מעשים אלו, המהווים עבירה על חוק התקנים, הטיל בית המשפט על החברה קנס עונשי בסך של 120,000 ₪ וכן הוטלה עליה התחייבות כספית נוספת על סך 50,000 ₪ להימנע מביצוע עבירות על חוק התקנים למשך שלוש שנים. בנוסף, מנהל החברה הופנה לתהליך של סגירת תיק בהסדר שבמסגרתו ישלם תשלום נוסף בסך של 14,600 ₪ וכן יקבל אחריות על מחויבותו על פי חוק לפקח ולמנוע העבירות כאמור וכן התחייב שלא לחזור על עבירות אלו.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל, מדגיש כי על פי חוק התקנים, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו. הפרת הוראות תקן רשמי עשויה לפגוע בבריאות המשתמשים במצרך ואף לסכן חיי אדם ועל יבואן ועוסק לוודא שהמצרך עומד בכל ההוראות הקבועות בתקן.

870/135 ליינר ארטקל

“מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה נחוש לשמור על בטיחות הצרכנים והציבור ובייחוד מצרכים המיועדים לילדים ותינוקות וימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי ומסכן את ציבור הצרכנים והמשתמשים צפוי לסנקציות משמעותיות הקבועות בחוק הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי”, אמר וכטל.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה