בגלל העומס ברשתות: הזמנות האונליין בוטלו חד צדדית

מפניות שהגיעו ל'ביזנעס' עולה: הזמנות באתרי המזון ברשת מבוטלות פתאומית או מתעכבות משמעותית, ברוב האתרים הייעודיים למהדרין ברשת כבר אי אפשר להזמין ורק בחלק מהאתרים גילינו כי עדיין ניתן לבצע הזמנה שתגיע עוד לפני החג • והלקוחות? זועמים: "לא נקנה יותר באתרים שלא עמדו במילתם. הבטיחו ולא שלחו – הם ישלמו את המחיר. לא ייתכן שיצפצפו עלינו בדיוק כשאנו הכי זקוקים להם"

הודעה הוגנת באתר משלוחים על אי יכולת קבלת הזמנות עד אחרי פסח | צילומסך: ביזנעס

אם גם אתם ביצעתם את הקנייה לפסח באתרי אחת הרשתות, כדאי שתבדקו האם הם עומדים בעומס ומבטיחים להגיע עם הקניה. 

רגע אחרי שהרשתות הגדולות הגבילו את המוצרים להזמנת אונליין, ומשרד הכלכלה גיבש עם שופרסל ורמי לוי סלים ובהם מוצרים ייעודיים (לא מתאים מבחינת כשרות וחומרות למרבית המשפחות החרדיות) שניתן לארוז אותם בסרט נע ובזמן מועט – נראה שהקריסה הגדולה מגיעה לציבור החרדי.

נראה כי הרצון למנוע הדבקה והתפשטות הוירוס הגורם לרוב הציבור לקניות מאסיביות ברשת מייצרת גם משברים רציניים ותופס גם את הרשתות הגדולות בחוסר מוכנות וכוח אדם – גם ברשתות שבמצב שוק רגיל מצליחות להשתלט על מערך המשלוחים והשינוע.

למערכת 'ביזנעס' הגיעו כמה וכמה פניות מלקוחות שביצעו הזמנות מצרכים לחג הפסח, אך המשלוחים שפורקו גילו חוסרים של עשרות פריטים כמו עופות, ביצים, בשר ועוד.

אלא שאם עד כה שמענו כי חלק מההזמנות מגיעות בחוסרים ולעיתים גם בלי הודעה מוקדמת על כך, עתה נודע, כי רשתות המציעות הזמנות אונליין לציבור המהדרין ישירות אל בתיהם, קרסו מהעומס. המשמעות: הזמנות שהיו מוכנות 'התאדו' מהמחשב, לא הגיעו ליעדן או שהמזמינים גילו כי הן בוטלו באופן חד צדדי, ללא כל הודעה.

"גם במקרה של הודעה על הביטול זה לא היה עוזר לנו בכלל", טוענת ר' מבני ברק ש'תפסה' הזמנה לאתמול (ד) כבר לפני כשבועיים, וגילתה לפתע שזו לא תגיע אליה ככל הנראה לעולם, "הרי נותרנו בלי רוב המוצרים. לך עכשיו תעמוד שעות על שעות עד שכניסו אותך לסניפים במידה ובמשורה וגם אז לא בטוח שיהיו כל המוצרים".

"לא ברור, למי אומרים במשרד הבריאות להזמין דרך המחשב", תמה לקוח זועם אחר. "הרשתות צפצפו עליי ועל חבריי צפצוף ארוך, ואני לא אקנה אצלם יותר. אני מוחק את פרטי הכרטיס שלי ולא אתן להם שקל יותר", הצהיר עוד לקוח בקבוצת וואטסאפ רבת משתתפים שתוכנה הגיע ל'ביזנעס'.

הזמנה לבני ברק לערב חג – המועד יכול להשתנות בעת התשלום | צילומסך: 'ביזנעס'

נציין כי כבר לפני כשבוע דיווחו לקוחות ממרכז הארץ כי לא ניתן לבצע הזמנות ב'ישיר למהדרין' – שבבעלות 'שופרסל', המפעילה אתר ייעודי למגזר החרדי – לפני חג הפסח, וכל המשלוחים ניתנו רק לתאריכים בתוך החג או לאחריו. לאחר מכן הודיעה הרשת כי יהיה ניתן לבצע איסוף עצמי, ואמש לקוחות דיווחו כי קיבלו טלפון המודיע על ביטול המשלוח והאפשרות לאיסוף בכלל.

בעקבות ההודעה, והזמן הקצר שנשאר עד לחג, נראה כי משפחות אשר הזמינו באתר הייעודי לציבור המהדרין, ייאלצו לחפש את קניותיהם מחדש ולצאת לקניות פיזיות במרכולים הקרובים לביתם אחרי שפספסו את מרבית המכירות המרוכזות (והמוזלות) לחג הפסח.

לעומת זאת בירושלים, מבדיקת 'ביזנעס' עולה כי טרם התקבלו דיווחים על ביטולים או שינויים מאתר 'ישיר למהדרין' שהשיק את השירות בבירה השבוע, אך גם עתה כבר לא ניתן להזמין משלוח שיגיע לפני חג הפסח.

משלוח לחיפה – אחרי החג הראשון | צילומסך: 'ביזנעס'

ביתר הרשתות זה מספר ימים שלא ניתן להזמין משלוחים לפני החג, וגם לא למועד עתידי רחוק. ב'רמי לוי', בדקנו אפשרות למשלוח בארבע ערים מרכזיות לפני החג, ללא הצלחה. נציין כי ברמי לוי באשדוד, מצאנו אספקה אופציונלית לשבוע הבא.

משלוח לאשדוד – יגיע לפני ערב החג | צילומסך: 'ביזנעס'

גם במגזר הכללי ובמרכולים מקומיים כמו 'קוויק' ו'סופר משלוח', אין אפשרות להזמין משלוחים שיגיעו לפני החג.

ההזמנה לא תסופק לפני החג | צילומסך: 'ביזנעס'

נקודת אור קטנה מצאנו בירושלים באתר '5 דקות' שנכון לשעת כתיבת שורות אלה (הבדיקה נערכה אמש, יום ד' בשעת לילה) עדיין יכול לספק הזמנות ליום שני הקרוב, אז אם אתם ירושלמים רוצו לתפוס את חלון ההזדמנויות הנדיר.

אתר 5 דקו, אמש | צילומסך: 'ביזנעס'

לסיום נציין כי רשת 'ישיר למהדרין' שלחה היום לכל לקוחותיה התנצלות על ביטולים ועיכובים שנובעים, לדברי החברה, משמירה על היגיינה והוראות משרד הבריאות.

ההתנצלות של ישיר למהדרין על עיכוב או ביטול | צילומסך ביזנעס

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "בגלל העומס ברשתות: הזמנות האונליין בוטלו חד צדדית"

  1. שקרנים !!! למה אתם מקבלים הזמנה ומבטלים אותה ברגע האחרון ????? שהלקוח כבר אין לו איפה ללכת לקנות . אל תקבלו את ההזמנה !!!
    לא מומלץ

כתיבת תגובה