בג”ץ דחה עתירה נגד הטלת מס על תחליפי דלק ושמני סיכה

בג”ץ דחה את העתירה שהגישו איגוד לשכות המסחר, איגוד המוסכים ויבואני שמנים נגד רשות המיסים וועדת הכספים של הכנסת, כנגד הטלת מס בלו ומס קנייה בשיעור של 3,978 ₪ על טון תחליפי דלק ו- 2,983 ₪ על אלף ליטר שמני סיכה | בשנים האחרונות חלה עליה חדה ביבוא וייצור ממסים ושמני סיכה המשמשים בפועל גם כתחליף לסולר או למהילה עם סולר ובנזין, כולל שימוש בכלי רכב

רכב בטיפול במוסך | צילום: באדיבות מכונאות רכב בני

בית המשפט העליון בשבתו כבג”ץ דחה עתירה שהגישו איגוד לשכות המסחר, איגוד המוסכים ויבואני שמנים נגד רשות המסים וועדת הכספים של הכנסת, כנגד הטלת מס בלו ומס קנייה בשיעור של 3,978 ₪ על טון תחליפי דלק ו- 2,983 ₪ על אלף ליטר שמני סיכה.

במסגרת העתירה דרשו העותרים את ביטול מיסוי שמני הסיכה בכללותו ולחילופין תיקון מתווה הפטור לשמני סיכה מתוספים. במסגרת הדיון שנערך הבהיר בית המשפט העליון לעותרים על דעת כל השופטים כי נסיבות המקרה אינן מגלות עילה להתערבות של בג”ץ בחקיקה האמורה והמליץ להם למשוך את העתירה. בהתאם משכו העותרים את עתירתם והעתירה נדחתה. 

Inner article

כל זאת, על מנת לצמצם מצד אחד ככל שניתן את הפגיעה בשימושים לגיטימיים בחומרים אלה ובתעשיות המשתמשות בהם שלא לצרכי אנרגיה, ומצד שני לשמור על תכלית המהלך למנוע את אפשרות ל”זליגת” חומרים אלו לשימושים בלתי לגיטימיים.

כאמור, ביהמ”ש דחה את העתירה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה