בגרמניה אוסרים על הורים לצותת לילדיהם באמצעות שעון חכם

“מדובר במערכת שידור לא מאושרת” כך לפי יוכן הומאן נשיא רשות הרגולציה הגרמנית על שימוש בשעון חכם לילדים בו הוריהם יכולים לעקוב אחיהם ולצוטט להם.

צילום: גילי יערי פלאש 90

נשיא רשות הרגולציה בגרמניה הודיע כי הוא אוסר את מכירתם של שעונים חכמים לילדים בם מורכב גם כרטיס סים כאשר אותם שעונים נשלטים ע”י אפליקציה וניתן לעקוב אחר העונד אותם ואף לצותת לו ולסביבתו. עוד נאמר בהודעה כי מי שרכש ומחזיק ברשותו שעון כזה מתבקש להשמידו.

מדובר בסוג מסוים של שעונים חכמים המיועדים לילדים בגילאי 5-12 שמחוברים לאינטרנט דרך כרטיס סים עם יכולת תקשורת מוגבלת עבור ילדים ונשלטים ע”י אפליקציה ייעודית המוצאת את מיקומו של השעון ואף ניתן להפעיל דרך האפליקציה את מיקרופון השעון ולצותת לסביבתו. האופציה לציתות משמשת כמכשיר ביביסיטר עבור אותם ילדים כאשר הוריהם יכולים להשגיח עליהם מרחוק. לדברי נשיא הרשות ממחקר שנעשה הורים צותתו אף לשיעורים בהם השתתפו ילדיהם.

ono box

לפי אותה הודעה האיסור של השימוש בשעון נובע מכך ש”מדובר במערכת שידור לא מאושרת”. ומכיוון שלא ניתן הסבר מפורט יש לכך  פרשנויות. הראשונה היא שעצם הציטוט אינו חוקי שהרי הוא נעשה בלא ידיעת המצוטט וסביבתו ולכן הוא נאסר, במיוחד שלא מצוטטים רק לילד אלא אף לסביבתו. האופציה השנייה שניתנה היא שיש חשש מפני שימושים בשעון למטרות ריגול במקרה וישתלטו על התדרים או האפליקציה גורמים עוינים, או מחשש שזרים יעקבו אחר ילדים.

כאמור המכירה של השעונים נאסרה, והתושבים ואף צוות המורים בבתי הספר נתבקשו כי אם נרכשו שעונים כאלה שלא לאפשר את השימוש בהם ולהשמידם.

side
ono-inner

כתיבת תגובה