בד"צ העדה החרדית: 'חסלט' ביצעה מהפכה אדירה בתחום ירק ללא תולעים

רבני ועד הכשרות של בד"צ העדה החרדית בביקור מיוחד במפעל 'חסלט' החדיש >> במהלך הסיור הוצגו בפני הרבנים הטכנולוגיות המתקדמות בעולם המאפשרות לחברה לספק את מוצריה האיכותיים והבריאים בכשרות מהודרת >> רבני הבד"צ:  "אין ספק ש'חסלט' כחברה הראשונה מובילת שוק ביצעה מהפכה אדירה בתחום".
 

 

בשבוע האחרון קיימו רבני ומפקחי ועד הכשרות של בד"צ העדה החרדית, ביקור מיוחד ברחבי מפעל 'חסלט' החדש הממוקם בפארק נ.ע.מ סמוך לנתיבות, הנהלת החברה הזמינה את הרבנים לסיור שבמהלכו הציגה בפניהם את המפעל החדש על כלל הטכנולוגיות החדשניות שהותקנו בו המאפשרים לחברה לספק את מוצריה האיכותיים והבריאים בכשרות מהודרת ומוקפדת ללא פשרות.

המפעל החדש של חברת 'חסלט' הממוקם בפארק תעשיות 'נעם' שבנגב, משתרע על שטח של 10,000 מ"ר כשהוא מצויד במיטב המכשור המתקדם בעולם לייצור ירקות עלים. עד להקמת המפעל לפני כשלושה עשורים, רוב הציבור היהודי בארץ ובעולם נמנע מאכילת ירקות עלים בשל שכיחות התולעים הגבוהה שקיימת בהם. מאז הקמתה, יזמה 'חסלט' את מהפכת ירקות העלים הבריאים והמהודרים בישראל והיא הראשונה שפיתחה גידולי ירק נקי מחרקים ותולעים. בנוסף, מקפידה החברה לאורך כל הדרך על שמירת בריאותם של הצרכנים בפיקוח מלא של אגרונומים בכירים של החברה וכן של "דרך המעבדה" לבדיקת שאריות חומרי הדברה ועמידה בתקני בריאות ואיכות בינלאומיים.

בסיור המקיף שערכו רבני ועד הכשרות של בד"ץ העדה החרדית  ברחבי המפעל יחד עם מנהלי 'חסלט', , נחשפו ראשי ועד הכשרות למפעל הגדול

והחדיש, לפיתוחים הייחודים, להשקעה הכספית הרבה, לטכנולוגיה המתקדמת, לרמת ההיגיינה והסניטריה במפעל, ומעל לכל – להשקעה חסרת הפרופורציה בכל מה שקשור להידור בכשרות מוקפדת במכלול הנושאים: פיקוח מחרקים, הפרשת תרומות ומעשרות ועוד.

רבני ועד הכשרות התכנסו לאחר הסיור לישיבת עבודה מקצועית לסיכום הסיור  וציינו לשבח את ההקפדה הרבה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הכשרות, הן מבחינת רמת האיכות הגבוהה שניכרת היטב מכל פינה במפעל והן מההקפדה היתרה על בריאות הציבור שמתבטאת בפיקוח דקדקני בנושא שאריות חומרי הדברה לפי תקנים בינלאומיים מחמירים ביותר, "אין ספק ש'חסלט' ביצעה מהפכה אדירה בתחום הירק הנקי והמהודר כאשר לנגד עיניהם של מנהלי החברה עומד כל הזמן נושא הכשרות והנקיות מחרקים וכן שמירה על בריאות הצרכנים, בלי להתחשב בעלויות כספיות", אמרו רבני הבד"ץ.

בסיור השתתפו רבני ועד הכשרות: הרב שמואל שטרנפלד מנהל מחלקת חרקים בבד"צ, הרב גבריאל פופנהיים מנכ"ל ועד הכשרות של העדה החרדית, הרה"ג הרב לייבל וייס, הרה"ג חיים יהודה כהן, הרה"ג הרב אברהם ישעיה סטאריק. הרב יעקב וייס מזכיר הרבנים ומנהל מחלקת חו"ל, הרה"ג הרב גבריאל  נויפלד,  הרב מאיר דוד ברגמן מנהל מחלקת מצוות התלויות בארץ, הרב יהושע רוטמן אחראי ירקות עלים ומפקחי ועד הכשרות וביחד עם צוות המעבדה של הבד"ץ.

בתום הסיור, בירכו רבני  ועד הכשרות בחמימות את מנהלי ועובדי 'חסלט' בברכת הצלחה מרובה וציינו לשבח את רמת שיתוף הפעולה הגבוה בין 'חסלט' לבד"צ העדה החרדית. 

 

כתיבת תגובה